Zasady Battle Tower

Go down

Zasady Battle Tower

Pisanie by Shura on Sob Lis 29, 2014 2:25 pm

Battle Tower - Wieża Bitew

Kilka osób stoi przed wielką wieżą zbudowana z czarnego granitu i właśnie wcisnęli ci w rękę mała ulotkę. Na kremowym papierze ktoś wypisał, pięknym pismem taką wiadomość:

Zasady Battle Tower
1. Walki prowadzone są w systemie jeden na jeden. Wyzywający ma prawo użycia dwóch pokemonów.
2. Wieża podzielona jest na poszczególne piętra w których walczy się z trzema osobami. Każdy przeciwnik ma po jednym pokemonie, tymże:
I przeciwnik - pokemon słabszy typem i poziomem od twojego stworka;
II przeciwnik - pokemon obojętny typem i równy poziomem wobec twojego stworka;
III przeciwnik - pokemon silniejszy typem i poziomem od twojego stworka.
3. Wyzywający ma prawo do użycia dwóch stworków pod pewnymi warunkami: może wymienić pokemona tylko raz i jeśli któryś z jego pokemonów zostanie pokonany - odpada. Czyli wchodzisz do wieży z dwoma przytomnymi pokemonami i z dwoma przytomnymi musisz wyjść, używanie ataków typu Final Gambit, Explosion, Memento dyskwalifikuje wyzywającego. Dopóki nie pokona się trzech przeciwników na pietrze HP poków nie zostaje uleczone.
4. Jest zakaz używania wszelkich medykamentów, ale pokemon ma prawo użyć ataków leczących.
5. Na pokonanie trzech przeciwników jest czas 2 tygodni, po tym czasie temat zostaje zamknięty i by go odblokować wyzywający musi napisać prośbę o otworzenie do prowadzącego.
6. Za pokonanie przeciwników otrzymuje się doświadczenie dla pokemonów oraz pieniądze. Na wyższych pietrach są odpowiednio większe nagrody.
7. Kolejne pietra odblokowują się, gdy wyzywający ma odpowiednie odznaki:
I piętro - 0 odznak;
II piętro - 1 odznaka;
III piętro - 2 odznaki, itp.
Pokonanie Elite Four nie daje żadnych bonusów.
8. Wyzywający może użyć w walkach tylko jednego pokemona legendarnego/w formie Mega ewolucji/Primal. Zawsze jeden pokemon musi należeć do grona zwykłych pokemonów.
9. Po przegranej na którymś z pięter do kolejnego wyzwania można podejść po 3 dniach. Jeśli pokonało się przeciwników na 4 poziomach i przegrało na 5, to kolejne wyzwanie zaczyna się od 5 piętra. Nie ma możliwości ponownej walki na niższych piętrach.
10. Po 8 piętrach jest losowa szansa na walkę z bossem, który używa 3 pokemonów tym jednego legendarnego/Mega ewolucji/Primal. Za pokonanie go nagrody są odpowiednio większe. Przegrana z nim nie powoduje wyrzucenia z pietra tylko przejście do tego na którym powinno się rozpocząć wyzwanie. Pokemony wtedy odzyskują HP.
11. W Battle Tower respektowane są zależności typów oraz statystyki pokemonów. Nie liczcie na pokonanie mrocznego pokemona dysponując tylko psychicznymi atakami.
12. Im dłuższa taktyka tym większa szansa, ze walka nie będzie trwała długo, ale lanie wody także nie jest wskazane.
13. Pokemony na poszczególnych piętrach są losowe, ale po przegranej na którymś z pięter twój przeciwnik nigdy nie będzie miał tych samych pokemonów.
14. Jest limit ataków zwiększających statystyki pokemona wyzywającego oraz osłabiających pokemony przeciwników. Wynosi on: 5 ataków boostujacych oraz 5 ataków osłabiających.
15. Walki prowadzone są w jednym temacie, tymże wyzywający może za jednym razem przejść tyle pięter na ile starczy mu odznak. Jeśli osiągnie maksymalny poziom zostaje usunięty z wieży dopóki nie zdobędzie kolejnej odznaki, wtedy musi ponownie zapisać się do walk podając poziom, który chce przejść.
16. Pomiędzy kolejnymi piętrami nie można wymieniać pokemonów. Jeśli zapiszesz się na 6 pieter to dwoma wybranymi pokemonami musisz przejść te 6 pięter. wymiana pokemonów możliwa jest tylko w wypadku kolejnego zapisu.

Shura

Female Liczba postów : 1040
Birthday : 02/12/1992
Join date : 22/01/2013
Age : 26

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Powrót do góry


 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach