"Udowodnie wam!" - gra Keiz'y

Strona 1 z 2 1, 2  Next

Go down

"Udowodnie wam!" - gra Keiz'y

Pisanie by Laureline on Pon Kwi 13, 2015 10:24 am

-Myślę mój drogi, ze najwyższa pora by wyruszyć w własną podróż i pokazać na co cię stać. - powiedziala twoja ulubiona mieszkanka tego domu. Zostało do zrobienia niewiele. Przygotować swój pakiet trenera, spakować najpotrzebniejsze rzeczy i możesz ruszać. W oczach kobiety widziałeś łzy. Za pewne była bardzo smutna, ze ja opuszczasz. W końcu wiele lat spedzila praktycznie oznaczać tobą i się tobą opiekujac. Glaceon popchnal noskiem twoja poke-swieczke. Lodowy pokemon nie zwazal wcale na płomień na twoim stworku. To było takie ich pozegnanie. Po chwili eeveelucja również przyszla z tobą się pożegnać. Polozyla ci łeb na kolanach i domagala się glaskania.
-Ja ze swojej strony moj drogi co ci mogę pomóc to podarować ci swoj stary PokeDex, PokeNav, 5pustych balli i jeden dla twojego startera oraz pieniądze. Skorzystaj z chwilii ze nikogo w domu nie ma. Może poczekaj aż twoja siostra wyjdzie? - dodała twoja przyjaciolka do swoich poprzednich słów. Glaceon ciągle domagal się pieszczot z twojej strony.
Laureline

Female Liczba postów : 1648
Birthday : 07/04/1995

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Re: "Udowodnie wam!" - gra Keiz'y

Pisanie by Keiza on Pon Kwi 13, 2015 5:00 pm

Oczy miałem już szklane, gdy Sara podarowała mi te wszystkie rzeczy. Smutno jej było, że postawiłem sobie taki cel, że ją opuszczę, ale mimo to pomogła jak mogła. To jest prawdziwa matka, której nigdy nie miałem. Przetarłem oczy rękawem koszuli i uśmiechnąłem się.
- Dziękuję za wszystko Saro. Będę się odzywał. A rodzicom powiedz, że uciekłem, no chyba, że będziesz miała problemy. - uśmiechnąłem się od ucha do ucha i wziąłem Pokedex do ręki. To jest dex Sary, ile tu musi być wspomnieć. Zacząłem rozmyślać o młodości mojej niani. Czy była koordynatorką czy może trenerką, a może kimś więcej? Czy była dobra? Czy ma jakieś osiągnięcia? Po chwili odrzuciłem wszystkie myśli i postanowiłem zresetować Dexa. Po czym zeskanować mojego pokemona.
- To jeszcze na koniec jedną pamiątkowe zdjęcie. Co wy na to ? - Postanowiłem optymistycznie się pożegnać. Wziąłem do ręki aparat, który miałem przewieszony na szyi, postawiłem go na wysokiej komodzie i ustawiłem samowyzwalacz. Na zdjęciu stoję z Sarą, która mimo to, że już nieco starsza, to nadal jest wyższa ode mnie. Litwick powiększył ogień na swoim małym knociku, by wyglądać na poważniejszego i silniejszego, a Glaceon łasił się jak zwykle. Po wszystkim, odwróciłem się do Litwicka i wyprostowałem rękę w jego stronę.
- To jak Litwick ? Ruszasz ze mną ?

Keiza

Male Liczba postów : 21
Birthday : 23/03/1993

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Pisanie by Laureline on Pon Kwi 13, 2015 5:11 pm

Mimo, że z Sarą znałeś się dość długo, w sumie to od zawsze mało o niej wiedziałeś. Wciskając klawisz Reset wymazałeś wszystko co Sara zebrała przez lata. Sam zacząłeś zbierać własną historię zaczynając od Litwicka. Dex piknął i pokazał następujące informacje

PokeDex napisał:

Litwick
Egg Group: Amorphous
LvL: 7
Charakter: Pokemon kochający przygody, walki i ruch. Nie znosi siedzenia w małym i ciasnym ballu. Słuchający się trenera więc nigdzie nie ucieka.
Ataki: Ember, Astonish, Minimize, Smog, Fire Spin
Abillity: Flash Fire

Litwick popatrzył na ciebie swoimi małymi oczkami i na znak zgody powiększył płomień.
Wyślij mi to zdjęcie synu. A o rodziców się nie martw. Zajmij się wydostaniem z domu nim twoja siostra wróci. - uśmiechnęła się do ciebie kobieta czochrając twoją czuprynkę i zaraz głaszcząc Glaceona.
No już. Uciekaj. - ponagliła cię. Widać nie lubiła pożegnań.
Litwick jakby rozumiejąc sytuację zaczął skakać do wyjścia popędzając cię. Swoją droga trochę komicznie to może wyglądać, taka biegająca świeczka.
Laureline

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Pisanie by Keiza on Pon Kwi 13, 2015 9:35 pm

Zamknąłem cichutku drzwi i wybiegłem przez ogród, kierując się na północ. Zobaczymy co los przyniesie. Czy będzie to wspaniała przygoda, pełna emocji i oczywiście z świetnymi zdjęciami. Czy jednak porażka na całego. No bo co może się stać? Litwick mnie poparzy ? Wydziedziczą go z domu ? Będą płacić niani, żeby nie utrzymywała ze mną kontaktu ? O czym ja myślę? Saro by się nigdy tak nie zachowała!! A jak mnie wydziedziczą, to poznam inną rodzinę!! Nikt mi nie jest potrzebny! Odruchowo chwyciłem za swój aparat, jak to miałem w zwyczaju gdy się denerwowałem. Stanąłem, przyłożyłem oko do obiektywu.
- Litwick, widzisz jakieś ciekawe okazy na horyzoncie. Mam ochotę pstryknąć kilka fotek? A ty? - powiedziałem, uśmiechnięty, poprawiając sobie grzywkę.

Keiza

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Pisanie by Laureline on Wto Kwi 14, 2015 4:39 pm

Smieszne bylo to pytanie do Litwicka zdajac sobie sprawe ze stworek ten jest maly. Co najwyzej mogl wypatrzec krety i robaki i z bliska tropy pozostalych stworkow jednak i tak sie nie stalo bo ten przeczaco pokrecil lebkiem, a raczej calym tulowiem. Tobie przez obiektyw ukazal sie widok zapierajacy dech w piersiach. Pejzarz o tej porze roku byl bardzo malowniczy, natura budzila sie do zycia. Kwiaty zaczynaly kwitnac, niektore juz byly rozwiniete, a na galazkach poke-ptaki wily gniazdka. Litwick spacerowal kolo twojej nogi lecz zapewne wygodniej i szybciej by bylo jakby mial nogi badz jakies nosidelko.
Laureline

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Pisanie by Keiza on Czw Kwi 16, 2015 8:52 am

- Wskakuj Litwick. - zgarnąłem jedną ręką poke-świeczkę na swój bark, teraz mógł rozejrzeć się po okolicy i dostrzec to co ja zobaczyłem przez obiektyw. Zielono, malowniczo, po prostu przepięknie. Cyknąłem kilka fotek i postanowiłem podejść bliżej poke-ptaków. Nigdy nie uchwyciłem jak wiją gniazda na drzewach.
- Litwick musimy być cicho, jeśli chcemy zrobić ładne zdjęcia. - położyłem palec na ustach i ruszyłem w stronę latających stworków. Przykucnąłem nieopodal drzewa, za niedużym krzewem. Przyłożyłem aparat do oka, zacząłem szukać ostrości.

Keiza

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Pisanie by Laureline on Czw Kwi 16, 2015 3:25 pm

Swieczka zadownlona przygladala sie otoczeniu. Slyszales czasem ciche 'Liit' gdy zobaczyla cos pieknego wedlug niej. Tak wiec postanowiles uwiecznic pokemony w ich, jakby nie patrzec, prywatnym zyciu. Kucajac pod jednym z drzew, po zlapaniu ostrosci zobaczyles Spearowa grozno patrzacego na ciebie i stroszacego piorka. Poczoles rowniez ze cos cie podgryza w buty i oczywiscie swad palonych wlosow. Co robisz w tej sytuacji?
Laureline

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Pisanie by Keiza on Czw Kwi 16, 2015 10:22 pm

Szybko cofnąłem się ze dwa kroki, miotając się jak oszalały, ale próbując ogarnąć sytuację. Klepałem się i macałem po głowie, by ocenić sytuację z dziwnym zapachem palonych włosów. Czułem, że to nie jest przypadek, może jakiś mafijny spór pokemonów, ale było by zdjęć. Albo może "Ciekawostka żyjąca w krzakach ??" Nie to słabe. Przez głowę przeleciało z tysiąc myśli, a ja nadal nie wiedziałem co zrobić.

Keiza

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Pisanie by Laureline on Pią Kwi 17, 2015 10:46 am

Coś co cię podgryzalo w byta był wściekły Rattata. Widocznie musiałeś mu w czymś przeszkodzić. Włosy na szczęście tylko się kopcily i trzesac się zgasły. Spearow zniknal i go nie widziałeś. Został ci tylko problem z fioletowa mysza polną która coś ci pokazywala i szczerzyla zęby. Chwilę później ogarnales ze stanąłeś w jej gniazdko. Litwick zeskoczyl na ziemię i Rattat się nastroszyl groznie i zaczal szczerzyć zęby do ataku. Litwick patrzył na ciebie jakby pytając czy może i oczekując na polecenia. Zapowiadala się wasza pierwsza walka!
Laureline

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Pisanie by Keiza on Sob Kwi 18, 2015 7:39 pm

- Chcesz się bić Ratata ? Jasne, nie ma sprawy. Litwick użyj Ember. - powiedziałem, wyłączając aparat i bezpiecznie go opuściłem, gdzie spoczywa uwieszony na szyi. Ratata szczerzył zęby i nie dziwie się, wpadłem w jego gniazdko. No cóż, zdarza się. Trochę ekscytująca sytuacja. Litwick na pewno sobie poradzi.
- Dalej Litwick, po Ember, użyj Minimize, by przeciwnik nie mógł Cię trafić, następnie zbliż się do przeciwnika i użyj Smogu. Użycie smogu z takiej odległości, zwiększy szanse trafienia oraz zwiększy atak. Uważaj na jego zęby, w razie problemów rób uniki i nie daj się ugryźć. Później użyj Astonish i zakończ walkę potężnym Fire Spin.

Keiza

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Pisanie by Laureline on Sob Kwi 18, 2015 8:23 pm

Tak więc ruszyli. Swieczka kontra wsciekly Rattat. Rattat jako ze wychowany w dziczy wiedzial jak atakować, tym bardziej ze to twoja pierwsza walka z Litwickiem. Byłoby wszystko ładnie pieknie ale mysz polna zaskoczyla was atakiem Thief i nadrobila straty wywolane różnica poziomów.

vs.
7lvl vs. 5lvl
60%hp vs. 58%hp
Laureline

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Pisanie by Keiza on Sob Kwi 18, 2015 9:36 pm

- Litwick spróbuj wnieść w swoje ruchy więcej gracji! A teraz użyj Smog i zrób chmurę gazu, by oślepić Ratate, następnie użyj Ember w jej stronę. Gdy chmura opadnie użyj Fire Spin by zrobić spiralę ognia i zamknąć naszego przeciwnika w wirze i spróbuj do środka wiru użyć Smog, tak, by został zamknięty w ogniu. Staraj się robić jak najwięcej uników, zmieniaj miejsce, bądź w ruchu. Zobaczymy czy Ratata poradzi sobie z naszą szybkością. Użyj Astonish, by wystraszyć ją. Pomyśl, że to moja siostra i chcesz ją wystraszyć! Na koniec użyj jeszcze raz Fire Spin. - wydając polecenia Litwickowi wpadł mi do głowy pomysł. Mój Litwick musi mieć imię..... teraz jakie imię można dać pokemonowi ?

Keiza

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Pisanie by Laureline on Nie Kwi 19, 2015 2:29 pm

Cóż. Nie ma co ukrywać ze Rattata jest o wiele szybszy. Tak jakies 3razy szybszy według statystyk więc raczej napisanie ze jest szybszy od Rattaty mialo być smieszne a nie prawdziwe.

vs.
7lvl vs. 5lvl
30%hp vs. 15%hp
Laureline

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Pisanie by Keiza on Nie Kwi 19, 2015 8:29 pm

- Dobrze Litwick nie poddawaj się, wierzę w Ciebie. nasza pierwsza walka nie może być przegraną! Naprzód, najpierw Minimize, później użyj Ember i podpal okoliczną trawę, tak aby mysz nie mogła się wydostać. Następnie wyceluj w Ratate i użyj Smog. Cały czas staraj się trzymać na dystans poprzez używanie Ember. Ratata jest tylko nieco szybszy od Ciebie, ale to nie oznacza, że nie możesz wygrać prawda Litwick? Dalej użyj Minimize, aby Ratata miał większą szanse na spudłowanie, następnie uzyj Fire Spin i staraj się cały czas, aby Ratata nie mógł przejść przez ogień, który blokuje mu drogę. Gdy będzię w całkowitym potrzasku, wyceluj i użyj Fire Spin.

Keiza

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Pisanie by Laureline on Nie Kwi 19, 2015 8:45 pm

"Minimalnie szybszy" Litwick w koncu zaczal dzialac i nadrabial atakami. Rattata w koncu padla zemdlala.

vs.
7lvl vs. 5lvl
7%hp vs. 0%hp

+0.9 dla Litwicka

Rattata podkulil ogon i uciekl do gniazda i tyle go widziałeś. Twoja swieczka była slaba i przydaloby się jej jakieś leczenie. Daleko od domu nie byłeś więc zawsze mogłeś się cofnąć. Jednak zawsze mogłeś iść dalej do miasta i tam znaleźć jakies PokeCentrum.
Laureline

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Pisanie by Keiza on Nie Kwi 19, 2015 8:55 pm

- Tak jest Litwick! Wygrałeś! Gratuluje Ci! Masz tutaj Potiona, zaraz wydobrzejesz. - zdjąłem plecak i wyjąłem Potion. Psiknąłem na zranione miejsca na małym ciałku Pokeświeczki i posadziłem go barku.
- Ruszamy dalej Litwick, do następnego miasta. Tak sobie pomyślałem, gdy walczyłeś, że chciałbym żebyś miał imię. Długo myślałem nad odpowiednim imieniem i wybrałem Yuko. Podoba Ci się? - zapytałem Litwicka, cały czas maszerując przed siebie i wypatrując okazji do zrobienia świetnych fotek.

Keiza

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Pisanie by Laureline on Nie Kwi 19, 2015 9:04 pm

Duzo ci potion nie dal ale zawsze coś. Teraz hp twojego podopiecznego wzrosl do 27%. Od razu było widać zmianę w zachowaniu twojego stworka. Już nie slanial się na nogach a nawet zakwitl usmiech na jego twarzy. Płomień od razu stal się wiekszy. Tak więc wziąłeś go na "barana" i szedłeś przed siebie. Po drodze otaczaly was te same widoki oraz obylo się bez zadnych przygod. No,może nie liczac ominecia was o wlos ptasich odchodow.
Laureline

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Pisanie by Keiza on Pon Kwi 20, 2015 9:05 pm

- To jak Litwick ? Podoba Ci się imię Yuko? - zapytałem, głaszcząc go po?? Po czym? No własnie? Stwierdziłem, że idąc cały czas drogą, nic ciekawego mnie nie spotka, a już na pewno jakieś dzikie pokemony. A mam taką wielką ochotę zrobić kilka fotek do mojego albumu. Zboczyłem więc z drogi. W między czasie zdążyłem rozmarzyć się o co najmniej trzech rzeczach, a pomyśleć o dwudziestu. Rozmyślałem o Pokazach Pokemonów, o ruchach, o stylu, a nawet o dekoracjach. Poczułem, że okropnie bym się zestresował, dlatego rozwiałem tą myśl, zanim sie do końca uformowała.

Keiza

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Pisanie by Laureline on Nie Kwi 26, 2015 7:22 am

Liiitwiiiick to chyba w jego jezyki było tak. Wedrowales tak sobie sciezka z Litwickiem ktory ledwo się ciebie trzymal bo i jak? Rozgladaliscie się na prawo i lewo, lewo i prawo jednak żadnego dziekiego pokemona nie bylo. W końcu po jakies godzinie spaceru dotarliscie nad jakis zbiornik wodny. Było widać ze to teren zadko uczeszczany przez ludzi. Tylko malutkie i wąski sciezki wydeptane przez stworki. Coś jakby wodopoj. Zblizajac się do zbiornika uslyszales spiew, wygladajac zza krzaka ujrzales >piekna naga kobiete < w wodzie spiewajaca, a wokol niej zgromadzone pokemony. Nikt jeszcze nie zauwazyl twojej obecnosci. Widziales coś jakby Milotica, a na pewno jego ogon. Bo przeciez syreny nie istnieja. Prawda?
Laureline

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Pisanie by Keiza on Sro Kwi 29, 2015 8:50 pm

Mało coś tych pokemonów tutaj. Pewnie zbierają sobie jedzonko i razem się żywią, albo też mordują sie na wzajem, żeby zdobyć expa. No któż to wie, na pewno nie były tutaj i  nie chciały walczyć.
- Yuko, widziałeś ją? to? - szepnął jak najgłośniej.
- Trzeba być cicho, może uchwycę coś na zdjęciach. - szepnąłem, kucając obok najbliższych krzaków. Sięgnąłem po aparat i przystawiłem do niego oko. Czekałem na odpowiedni moment. Cyknąłem kilka fotek pokemonom, ale czekałem, na to co tak zaparło mi dech w piersiach. Wpatrywałem się w wodopój z takim skupienie, że zgubiłem orientacje. Teraz byłem tylko ja i cel - złapać to "coś" na zdjęciu.

Keiza

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Pisanie by Laureline on Sro Kwi 29, 2015 9:20 pm

Gdy głośniej zaszeptales jeden z pokemonow zebranych dookola kobiety odwrocilo glowe w twoja strone. Jednak nic nie wydawalo się zagrozic mu bo znowu patrzyl jak zaczarowany w kobietę. Jej śpiew dotarł również do ciebie. Odbieral ci wladze, nie mogłeś nic zrobic. Poczułeś ze aparat wypada ci z rak. Na szczęście miałeś go przewieszonego przez szyje wiec nie upadl. Jakaś władza kazała ci wstać i podejsc do jeziorka, twoj Litwick również był jakby zahipnotyzowany. Przez myśl mogło ci przebiec tylko ze to faktycznie syrena. Zrobilo ci się ciemno przed oczami, a gdy je otworzyles siedziales nad brzegiem z nogami w wodzie i dookola ciebie nie było zywej duszy procz malego Magikarpia ktory bezradnie trzepotal się na brzegu. Bo kobiecie ani Miloticu bądź syrenie nie było sladu procz fal na gladkiej tafli wody jakby właśnie odplynela.
Laureline

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Pisanie by Keiza on Sro Kwi 29, 2015 9:30 pm

Muzyka szalała w mojej głowie, oczy całkowicie przestały patrzeć przed siebie, rozum też odpłynął. Kątem oka, starałem się sprawdzić czy Yuko, nadal jest na swym miejscu. On też był jakiś zahipnotyzowany. Gdy ocknąłem się, siedziałem na brzegu z nogami w wodzie. Obok nas radośnie pluskał Magikarp, lecz nic więcej. Automatycznie wziąłem aparat i pstryknąłem Magikarpowi kilka fotek, z różnych ujęć.
- No to Yuko, przygotuj się, zaraz z niego zrobimy sushi. Użyj Smogu., wprost na niego.

Keiza

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Pisanie by Laureline on Czw Kwi 30, 2015 7:43 pm

Jeszcze nim zdazyles pomyśleć nad tym atakiem znowu straciles poczucie czasu i przestrzeni. Ostatnie co pamietales to coś jakby cios w tył glowy. Gdy tylko się obudziles miales wrazenie ze jestes pod woda. Dzwieki byly jakby przytloczone, wszystko było niebieskie, wydawać się nawet moglo ze widziales lawice Feebasow! Ale... Jak ty byś się pod ta woda znalazl? Dobra, w sumie jakbys się znalazl to nic nadzwyczajnego ale... jak pod nią oddychasz?!
Widze ze się obudziles. uslyszales melodyjny glos. Gdy odwrociles glowe w strone zrodla dzwieku zobaczyles ta sama dziewczyne co wtedy spiewala ale nie widziales nigdzie ogona. Wlosy miala upiete spinka w ksztalcie Staryu, ktora... hym... jakby dziwnie na ciebie patrzyla, jakby była na coś zla.
Laureline

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Pisanie by Keiza on Czw Kwi 30, 2015 9:52 pm

- Co tu się dzieję? - powiedziałem ? pod wodą ?
Wszędzie dookoła mnie otaczała mnie woda. Byłem pod wodą i nadal oddychałem, to też było dziwne. Ale ta syrenka też oddycha, a nie jest syreną. Choć chwila mam wszystko sfotografowane. Zaraz, chwila.
- Yuko!! Gdzie jest Yuko!? Pytam się! - zirytowany, zdenerwowany, przejęty zapytałem.
Szukałem wszędzie wzrokiem, pływałem w tej wodzie i nie tonąłem. Myślałem tylko o Yuko, przecież jak mu zgaśnie świeczka w wodzie to Yuko zachoruje, a tego nie chce.

Keiza

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Pisanie by Laureline on Pią Maj 01, 2015 4:26 am

Jesteś jakby pod woda, a nie w wodzi.... Dziewczyna zirytowana twoim dziecinnym zachowaniem strzelila cię w twarz.
Albo się uspokoisz albo znajdziesz się faktycznie pod woda... warknela na ciebie Nic mu nie jest, jest bezpieczny ale odizolowany z powodu tego ze chcial zaatakowac mojego pokemona. Wszystkie pokemony wodne są moje.. rzekła ci spokojnie dziewczyna. Chyba ze ty też miales coś z tym wspolnego dlaczego moj Magikarp miał zostac zaatakowany Smogiem i przerobionym na sushi? pseudo syrenka spojrzala na ciebie uwaznie jakby nie chciala przeoczyc sygnalow ze klamiesz.
Laureline

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Pisanie by Sponsored content

Sponsored content

Powrót do góry Go down

Strona 1 z 2 1, 2  Next

Powrót do góry