Etap II para 3

PokeHelvetti  ::   :: Offtopic :: Archiwum :: Eventy

Go down

Etap II para 3 Empty Etap II para 3

Pisanie by Nikotynka Sro Mar 05, 2014 9:07 pm

Lionheart vs Yuya
Etap II para 3 006 Etap II para 3 4
Charizard vs Charmander

Taktyki przesyłamy do Nikotynka
Nikotynka
Nikotynka
Admin

Female Liczba postów : 4576
Birthday : 31/07/1993
Join date : 16/01/2013
Age : 30

https://pokehelvetti.forumpl.net

Powrót do góry Go down

Etap II para 3 Empty Re: Etap II para 3

Pisanie by Nikotynka Czw Mar 06, 2014 10:20 pm

Yuya napisał:Wczorajsze zwycięstwo napełniło nas obydwie otuchą. Mimo wykluczenia paru naszych ataków wygraliśmy pojedynek, dyskwalifikując Rotoma i zaraz zaczęłyśmy szaleć z radości. Nasz zapał mocno osłabł gdy poznałyśmy następnego przeciwnika, ale mimo wszystko nie miałyśmy zamiaru się poddać. Charizard... najwyższa forma ewolucyjna mojej małej. Trudny orzech do zgryzienia. Charmander na tyłach była bardzo podekscytowana walką, tymczasem ja szlifowałam strategię aż do wybicia gongu wywołującego nas na arenę.
Tym razem błyski fleszy i okrzyki tłumu nie były aż tak przerażające i rozpraszające, nawet zdobyłam się na słaby uśmiech gdy wyrzucałam pokeball z moją zawodniczką.
- Pokaż się Pirn! Na początek Growl w trakcie biegu, postaraj się nieco zbliżyć do Charizarda! Gdy już będzie niedaleko kilka Ancientpower na ochronę i rozproszenie jego uwagi, a potem Toxic przed siebie połączone z Echoed Voice! Fala dźwięku rozpryśnie trujący atak, opryskując i zatruwając przeciwnika! Szybki Smokescreen na ochronę, potem przemieszczaj się wśród dymu i uderz go kolejny raz od tyłu Ancientpowerem! Jeżeli smok znajdzie się w twoim zasięgu postaraj się zauroczyć go Attract! Poprzednim razem nie mogłyśmy tego użyć, ale teraz może uda ci się rozkochać w sobie Charizarda! Staraj się nie doprowadzać do siłowania się, bo w tym nie wygrasz z olbrzymem. Postawmy raczej na szybkie ataki Dragon Claw lub ostrzeliwanie Ancientpowerem i znikanie wśród dymu! Toxic jest bardzo ważne, musimy go zatruć. Jesteś mała i zwinna, wykorzystaj to w starciu z większym ale i mniej celnym przeciwnikiem! A ogień... na ogień odpowiadajmy ogniem, Fire Blastem! Oba ataki wypalą się wzajemnie i zniosą! Pokaż co potrafisz malutka!
Zacisnęłam kciuki, wierząc w moją małą, dzielną smoczycę. Przeciwnik jest bez wątpienia potężny, ale my się nie damy! Kobiety górą!

Lionheart napisał:
Poprzednia walka poszła świetnie, wręcz.. cudownie. Zgodnie z wcześniejszymi założeniami, bez problemu udało nam się przejść pierwszą fazę turnieju. Długie treningi przyniosły oczekiwane efekty. Nie mniej jednak od tej chwili będzie tylko i wyłącznie trudniej. Wiadomo, że osoby, które przeszły do drugiej rundy muszą być silne inaczej.. nie wygraliby pierwszej walki, czyż nie? Wraz z ponownym zagoszczeniem na arenie, tak jak ówcześnie zacząłem rozglądać się za rywalem tudzież rywalką.
Niech to! Wiedziałem, że tym razem będzie to kobieta. To oznacza tylko jedno.. podwójne niebezpieczeństwo spowodowane niemocą co do przejrzenia rywala, kobiety są po prostu nie przewidywalne co czyni je godnymi rywalkami.
Tak czy inaczej to nie ma prawa zmienić mojej mentalności. Wciąż jestem zdeterminowany i rządny zwycięstwa i nic nie jest w stanie zmienić tychże przekonań.
Chwyciwszy w rękę czerwoną kulkę, poszedłem w stronę swojego miejsca. Zanim jednak wypuściłem swojego pokemona, spojrzałem na twarz rywalki. "HA! Czyli my się już znamy! YUYA!" - ot takie myśli przeszły mi po głowie. Nie zamierzałem wdawać się w jakąkolwiek dyskusje, nie mniej jednak wysłałem w stronę znanej mi osóbki szczery, koleżeński uśmiech. To oczywiście nie znaczyło, że rywalizacja się kończy, o nie.. Nie w moim zwyczaju jest podkładanie się czy jakiekolwiek odpuszczanie w walce.
Widząc pokemona rywalki, nie wiedziałem co myśleć. Od razu wyrzuciłem kulkę w powietrze patrząc jak promień kształtuje ciało mojego pokemona by chwile później na arenie przeszedł głośny ryk, tak jak odbyło się to w poprzedniej walce. Walka zapowiadała się bardzo ciekawie, więc od razu przeszedłem do omówienia taktyki z swoim smokiem. - Charizard! Kolejna runda, kolejny przeciwnik, kolejne wyzwanie. Nie chcę ażebyś w jakiś sposób został zdeprymowany i hamował swoją naturę. Nie mniej jednak musimy zacząć statycznie. Uważaj na Charmander, kto wie jakie ruchy ma opanowane. Nie wiemy czym jest w stanie nas zaskoczyć, nie mniej jednak skoro są już w kolejnej potyczce, na pewno laikiem nie jest, więc powtarzam - bądź uważny w swoich poczynaniach. Zacznij od Scary Face! Tak jak w poprzedniej walce, musimy od początku nałożyć rytm pojedynku. Nic w tym nie pomoże nam bardziej, niż zmniejszenie szybkości przeciwnika. Wtedy użyj swojego atuty, wiesz o czym mówię! Zacznij latać nad Charmanderem, teraz jesteś o wiele szybszy więc nie powinni móc Cię w ogóle dotknąć! Przejdź do Growl, po którym dodaj Smokescreen! Teraz już wystarczająco osłabiliśmy przeciwniczki, dlatego zacznij typowy dla swojej osoby atak. Wiem, że jeśli zaczniesz napierać, trudno jest Ci się wycofać. Nie mniej jednak największym dla nas problemem będzie, jeżeli Charmander ma opanowany ruch Attract! Musisz więc za wszelką cenę nie dopuścić jej do użycia tego ruchu. Zaczynaj więc! Latając tuż nad swoim celem, wystrzeliwuj Ancient Power'y! Bądź cały czas w ruchu. Gdy uda
Ci się trafić jakimkolwiek Ancient Power'em, od razu załaduj Steel Wing! Zaatakuj małą Charmander, po czym zrób szybki nawrót i za pomocą Dragon Tail przywal w jedną z nóg ognistego pokemona! Ona nie jest ciężka, jednak każdy kolejny atak skierowany na tą nogę będzie mocno odczuwalny, może to doprowadzić do jakiegoś urazu, który pomoże nam zwyciężyć! Dobrze więc, ponownie wzleć w powietrze! Wykonaj Fire Spin, którym otoczysz antagonistkę, a wtedy dołóż Inferno! Ogniste ataki nie mają na nich dużego działania, jednak poprzez podpalenie, które mocno przeszkadza w toczeniu dalszych bojów, może być baardzo pomocne. Użyj Strenght! To wzmocnij Twoją siłę fizyczną. Znów musisz wyczekać dobrego momentu, więc wciąż zmieniając swoje powietrzne miejsce wysyłaj serie Ancient Power! Tak jak uprzednio. Gdy tylko któryś z nich trafi przeciwniczke, bez zawahania poleć w jej kierunku. Załaduj w ręcę Power-Up Punch, który zwiększa Twój atak. Przy pierwszym spotkaniu z Charmanderem uderz Power-Up Punchem w brzuch, zaś gdy będziesz nawracać ponownie wymierz Dragon Tail w tę samą nogę Charmander, co przed chwilą! Jestem pewien, że przez poprzednie użycie Strenght oraz Power-Up Punch, a także Twoją naturalną, jakże ogromną siłę, rywalka nie będzie w stanie ustać i wbrew sobie padnie na plecy. To Twoja szansa, od razu wystrzel Ancient Power, do których dodaj Air Slash! Teraz jest moment, w którym musisz wyłożyć wszystkie siły w ofensywę. Skoro mamy Charmander na ziemi, ciągle obrywającą atakami, nie jest w stanie zrobić niczego! Zleć więc na ziemię i przejdź do Earthquake! Cały czas obserwuj poczynania przeciwniczki i gdy tylko zacznie się podnosić wymierz w nią Blast Burn! To najpotężniejszy atak jakim dysponujesz, wiem, że będziesz po nim musiał chwilę odpocząć, jednak to samo tyczy się Charmander, która nie będzie w stanie szybko - jeśli w ogóle - się podnieść. Toteż przejdź do Roost przywracając sobie siłę i energię. Wiem, że nie wszystko zawsze jest tak jak sobie byśmy życzyli, od tego właśnie posiadasz ruch Protect! Jeśli zostaniesz w jakikolwiek sposób zaskoczony, użyj tego. Ten ruch pozwala Ci amortyzować ataki, a co za tym idzie? Łatwa możliwość do wykonania kontrataku! Staraj się celować w tę jedną nogę Charmander, którą ciągle osłabiasz! Zapewne nie odpuszczą tak łatwo. W końcu miano najlepszego jest pożądane przez wielu. Dlatego musisz pokazać, że to Ty najbardziej na to zasługujesz! Ponownie strzelaj Ancient Power'ami. Charizard jest spowolniona poprzez Scary Face, a także nawałnicę ciosów i mocne pokiereszowanie nogi. Długo nie będzie w stanie się bronić przed nawałnicą kamiennego ruchu. Wtedy właśnie podleć i chwyć ją za obolałą nogę! Wynieś w górę i wtedy wyrzuć w powietrze! Co teraz!? Leć za nią! Odbijając się od podłoża nabierz większej prędkości! Otocz ją Fire Spinem zmieszanym z Will-o-wisp! Musisz przelecieć nad Charmander! Gdy tylko to zrobisz, wystrzel dwa Focus Blasty, które po trafieniu nakierują oponentkę w kierunku ziemi! Ponownie rusz za nią i wypuść dwa Ancient Powery otoczone przez Overheat! Gdy tylko ta spadnie z hukiem na ziemię, Ty dobij ją za pomocą Dragon Taila! Nie ma możliwości by po takim czymś jeszcze się podniosła! Uda Ci się. Musisz tylko być ostrożny oraz dokładny i waleczny w swoim postępowaniu! Dasz radę, wiem o tym!
- krzyknąwszy do pokemona, mocno zacisnąłem pięści. Wiedziałem, że wszystko zależy od niego. Kątem oka zerknąłem na przeciwniczkę i jej zachowanie. Zapewne także, tak jak ja jest mocno zdeterminowana i rządna zwycięstwa. Jednakowoż zwycięzcą może być tylko jedna osoba, to tylko jedno z nas przejdzie dalej i będzie walczyć o miano mistrza.

Momo przewagi shiny Charizarda z początku walka była bardzo wyrównana, mały charmander dawał z siebie na prawdę wiele, zeby wywalczyć przewagę dla swojej trenerki, rzucał co chwilke toxic do momentu, aż otruło ono przeciwnika po czym atakował efektywnymi ancientpowerami, niestety po chwili atak ten zaczał wylatywać z ust jednego jak i drugiego pokemona, dzięki czemu jak na razie był remis, po chwili przerodził się on w małą przewagę charmandera, który skutecznie zaaplikował truciznę na przeciwniku, kiedy ich ancientpowery się zderzały tylko trucizna zadawała dmg w tej grze, jednak wszystko się zmieniło, jednak po chwili wszystko się zminieło i mały charamander nie miał żadnych szans w walce, wielki smok zaczał wykonywać polecenia swojego trenera okładając małe stworoznko różnymi rodzajami ataków, co doprowadziło do omdlenia Charamandera, który mimo wszystko dzielnie się spisał

Yuya:
Charmander: 1 lvl
+ 1pkt

Lionheart:
charizard: 1,75 lvl
+3 pkt

Mimo wszystko gratuluje, wiem, ze ciężko było wam walczyć przeciwko sobie ale jedno i drugie genialnie się spisało
Nikotynka
Nikotynka
Admin

Female Liczba postów : 4576
Birthday : 31/07/1993
Join date : 16/01/2013
Age : 30

https://pokehelvetti.forumpl.net

Powrót do góry Go down

Powrót do góry

- Similar topics

PokeHelvetti  ::   :: Offtopic :: Archiwum :: Eventy

 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach