Finał! Lionheart vs Wikkaz!!

3 posters

PokeHelvetti  ::   :: Offtopic :: Archiwum :: Eventy

Go down

Finał! Lionheart vs Wikkaz!! Empty Finał! Lionheart vs Wikkaz!!

Pisanie by Bezimienny Pon Mar 10, 2014 7:48 pm

Lionheart vs Wikkaz
Finał! Lionheart vs Wikkaz!! 006Finał! Lionheart vs Wikkaz!! 197
Charizard VS Umbreon

Taktyki przesyłacie do mnie do dnia 14.03.2014.
Bezimienny
Bezimienny

Male Liczba postów : 2057
Birthday : 20/04/1994
Join date : 24/01/2013
Age : 29
Skąd : Łódzkie

Powrót do góry Go down

Finał! Lionheart vs Wikkaz!! Empty Re: Finał! Lionheart vs Wikkaz!!

Pisanie by Bezimienny Pią Mar 14, 2014 4:33 pm

Stadion wypełniony co do ostatniego miejsca. Wszyscy wybierali swojego faworyta i oczekiwali ze zniecierpliwieniem na rozpoczęcie walki. Na arenie pierwszy pojawił się Wikkaz. Na jego widok damska część zwariowała, i zakochane fanki rzucały w jego stronę deszcz róż. Dopiero później zjawił się Lionheart - lwie serce. Na widok jego Charizarda każdy zamilkł z wrażenia potężnego stwora. Walka zapowiadała się niesamowicie ciekawą. Kiedy zajęliście miejsce, na arenie i walkę rozpoczął Wikkaz:

wikkaz napisał:- Wspaniale Umbreon. Jesteś niesamowity. Dotarliśmy do finału. Już tak niewiele zostało żeby wygrać te zawody. Wierzę, że uda nam się to wygrać. Damy radę. Musimy zacząć szybko i wykorzystać to, że jesteś mniejszy, ponieważ ciężko będzie mu cię trafić, kiedy będzie w powietrzu. Zacznij od złapania go Psychic i zgnieć jego skrzydła. Jeśli je uszkodzimy to zyskamy w tej walce przewagę, ponieważ wydaje mi się, że nasz przeciwnik najlepiej radzi sobie w powietrzu. Przytrzymaj całego przeciwnika i zablokuj mu swoim atakiem pysk, aby nie mógł cię zaatakować. Następnie szybko atakuj Powder Snow prosto w skrzydła przeciwnika. Może uda ci się je zamrozić a to na pewno go spowolni. Trzymaj go jeszcze i z całych sił uderz go Dark Pulse. Odrzuć go od siebie, po czym ponownie złap go Psychic i ściągnij go z impetem na ziemię. Niech mocno uderzy o ziemię. Wtedy z całych sił zaatakuj go połączonym Quick Attack i Giga Impact. Postaraj się tym uderzeniem odrzucić go od siebie. Wtedy zacznij nacierać na niego niesamowicie mocnym Ice Burn. Uderz go z każdej strony swoim atakiem i utrzymuj go naj najdłużej zdołasz. Niech połączenie lodu i ognia osłabi go mocno. W pewnym momencie przerwij atak i zacznij strzelać raz za razem Dark Pulse. Atakuj przeskakuj szybko w inne miejsce i od razu uderzaj kolejny raz. Po kilku takich uderzeniach złap go jeszcze raz w objęcia swojego Psychic i zacznij nim miotać po całej arenie. Rzucaj nim o podłoże i obijaj go o wszystkie ściany, jakie tutaj są. Pokaż mu, że choć jesteś od niego dużo mniejszy to i tak sobie z nim poradzisz. Nie musisz się go obawiać. Pokaż swoją siłę. Później biegaj po arenie używając Quick Attack musisz być szybki, aby nie mógł cię uderzyć swoimi ciosami i strzelaj w niego cały czas Confuse Ray. Strzelaj w niego tym uderzeniem tak długo aż w końcu zadziała on na twoim przeciwniku. Wtedy ponownie zacznij go ściągać na ziemię używając Psychic i trzymaj blisko ziemi. Nabierz prędkości i biegnij na niego używając Giga Impact. Kiedy będziesz blisko wyskocz i uderz go centralnie w brzuch. Powinno to go bardzo zaboleć. Później szybko przeskocz za niego i zacznij strzelać w jego skrzydła na zmianę Psychic i Dark Pulse. Po kilku takich atakach strzel mu prosto w plecy Ice Burn. Stwórz jednak tym razem promień ognisto lodowy. Tak jak to robiłeś ostatnio. Przy pomocy Psychic złącz wszystkie macki swojego uderzenia, po czym zacznij kręcić promieniem i z całych sił uderz swojego przeciwnika. Nie czekaj na jego ruch. Ściągnij go na ziemię i trzymaj w jednej pozycji, po czym rozpędź się i zaatakuj go Quick Attack, po czym rzuć nim z całych sił w ścianę. Zaraz po tym zacznij w niego strzelać na zmianę Psychic i Dark Pulse celując raz w skrzydła i raz w brzuch. Po chwili przyciśnij go mocno do ziemi używając Psychic i wgnieć go w ziemię niech poczuje troją moc. Trzymając go tak zbombarduj go z każdej strony mocnym Ice Burn. Kiedy atak uderzy w przeciwnika nie przerywaj go tylko utrzymuj tyle ile zdołasz. Wykorzystaj to, że jest na ziemi i poślij prosto w niego serię Powder Snow. Niech nasz przeciwnik trochę zmarznie. Wyceluj ten atak centralnie w ogon naszego smoczego przeciwnika. Chcemy go szybko osłabić, więc nie ma, co czekać na jego ruch. Od razu atakuj na zmianę Dark Pulse i Ice Burn. Jeśli będzie w powietrzu to atakuj bardzo szybko, aby nie miał czasu unikać ciosów. Zasłoń całe niebo swoimi atakami nie może mieć gdzie uciec w końcu któryś cios go trafi. Pod koniec nie możemy mu odpuścić trzeba włożyć w ataki 200% siły. To musi być niesamowite zakończenie tej walki. Starcie tytanów. Biegaj po całej arenie, aby trudno mu było cię trafić. Strzelaj w niego cały czas Ice Burn i Dark Pulse. Przytrzymuj go w miejscu używając Psychic. Po uderzeniu ściągnij go na ziemię i z całej siły zaatakuj go Giga Impact połączonym z Quick Attack. Wykończ go uderzając go cały czas połączonym promieniem Ice Burn. Strzelaj tak cały czas zmieniając miejsce na arenie. Nie daj się trafić pod koniec walki postaraj się atakować cały czas i unikać ciosów przeciwnika. Wiem, że jeśli się postarasz to to wygramy. Ja w ciebie wierzę. Wiem, że jesteś niesamowicie silny i że to wygramy. Jesteś wspaniały. Dla mnie już wygrałeś tą walkę.

Jeśli chodzi o obronę to robimy to samo, co wcześniej, ponieważ zawsze działa i wiem, że dzięki temu możemy uniknąć wielu jego ataków i tym sposobem wyrobić sobie przewagę i wybrać. Obserwuj go uważnie i kiedy tylko zobaczysz ze szykuje się do ataku szybko użyj Detect, aby uniknąć ataku i szybko uderz go z całej siły promieniem Ice Burn połączonym z Psychic. Jeśli atak będzie blisko szybko odskocz od uderzenia używając Quick Attack, po czym szybko przebiegnij za niego i strzel w niego kilkoma Psychic. Możesz również kierować jego ataki przeciwko niemu. Odbijaj je w jego stronę i kieruj prosto w niego. Po czym od razu uderzaj serią Dark Pulse.

Lionheart napisał:Wszystkie oczekiwania, ba! Nawet i marzenia, kierowane były odpowiednią drogą, w odpowiednim czasie i poświęceniu. Wszystko idzie w dobrą stronę, by zostały one spełnione. Po drodze zostały już pokonane nie jedne przeszkody, większe i mniejsze - wszystko zostanie skwitowane w dzisiejszym dniu, w dzisiejszej bitwie. W końcu upragniony finał, dotarcie do niego było niesamowitym przeżyciem, nie mniej jednak zbyt dużo nerwów, stresu i wylanego potu na treningach, by teraz nie dać z siebie wszystkiego. Wszystkiego co do tej pory udało mi się wyćwiczyć, nauczyć - właśnie teraz musi zostać użyte. Jedna, ostateczna potyczka, a tak bardzo ważna. To właśnie ten pojedynek dzieli mnie od zwycięstwa, jakże upragnionego zwycięstwa, a także może być on zwiastunem porażki. Niczego nie mogę być pewien, oprócz tego, iż jestem przygotowany w stu procentach. Oddałem się temu treningowi całkowicie i wraz z swoim pokemonem zrobiliśmy wszystko, co było możliwe, by udoskonalić to co się dało.
[...]W końcu nadszedł ten moment. Tak, to właśnie ta chwila, kiedy ostateczny bój ma się rozpocząć. Kolejny raz szedłem korytarzem, który prowadzi na środek areny. Do tego nie da się przyzwyczaić. Zawsze, nie ważne ile razy stoczyłeś tu bitwy, jak ciężki rywal Ciebie czeka, tak czy owak - zawsze będziesz zestresowany. Wszedłszy do środka koloseum, w poprzednim zmaganiu wzrok od razu został nakierowany na przeciwnika, oczywiście za sprawą jego rozmiarów. Tym razem nic się takiego nie wydarzyło. Wtedy właśnie przeszły mnie dziwne, różnorakie odczucia. Wydaje mi się, że wolę walczyć z oponentami o większej masie i rozmiarach. Jest to teoretycznie większe wyzwanie, lecz można takowych wielkoludów zaskoczyć, zaś z małymi pokemonami jest przeważnie problem. Tak czy inaczej, nie zamierzałem się deprymować. Wszystko jest do zwyciężenia, wciąż trzeba wierzyć w umiejętności, oraz znakomite wytrenowanie.
Spoglądając kątem oka na przeciwnika, rzuciłem poważne spojrzenie. To jest finał. Tutaj nie ma żadnych uśmiechów czy życzenia sobie szczęścia. Podziękować można ewentualnie po stoczonym boju, teraz ważną rolę gra tu również psychika. Ściskając pokeball w ręku, po głowie przechodziło mi tonę myśli. Shiny Umbreon.. Możliwe, że będzie to trudniejszy przeciwnik, niż poprzedni - Tyranitar. Nie mniej jednak, nie dowiem się tego w inny sposób, jak zaczynając bitwę. Cały czas mając kontakt wzrokowy z antagonistą, wyrzuciłem pokeball w powietrze, czekając aż przede mną ukarze się postura szarego smoka. Jak to jest już w nawyku, przy jego pojawieniu się, musiał towarzyszyć okropnie głośny ryk, który zdecydowanie obniża zapał każdego przeciwnika.
Przed rozpoczęciem dzielą nas tylko sekundy. W takowym starciu nawet jedna sekunda jest ważna. Bitwy wymagają nie lada myślenia, to nie jest tylko przysłowiowe mordobicie. Mały Umbreon. Na całe szczęście jest to najwolniejsza z eeveelucji, nie mniej jednak jako, iż jak już nakreśliłem, jest małym pokemonem, jego zwinność i panowanie nad ciałem jest większe, co może być znacznym atutem przeciwników. Tak czy inaczej, charakter Charizarda, jego umiejętności, ewidentnie są naszym atutem, który mam zamiar doszczętnie wykorzystać. Jeżeli uda nam się od początku naprowadzić swój rytm, wskoczyć na właściwy tor.. Będzie pozamiatane. Smok posiada szeroką gamę ruchów, przeciwnik zaś zważywszy na swój typ, nie jest w stanie opanować ciosów, które będą mogły nam zagrażać. Wydaje mi się, że stoimy na dogodnej sytuacji, czas jednak wziąć się za bitwę! - Charizard! Oboje chcemy być nazywani najlepszymi. JA juz wiem i dla mnie to TY jesteś najpotężniejszy, czas jednak udowodnić to każdej innej istocie. Najlepszym do tego sposobem będzie zwyciężenie turnieju. Przeszedłeś już przez nie jedną przeszkodą, dotarliśmy do finału. Teraz musisz dać z Siebie więcej, niż jesteś w stanie! To zapewne najważniejsza potyczka w Twoim życiu, teraz wszystko zależy od tej bitwy. Tak jak poprzednio, nie będę Cię zatrzymywał i nie mam zamiaru stopować Twoich zabójczych zapędów. Jesteś jaki jesteś i ja tego nie zmienie, nawet nie mam zamiaru próbować. Z jednej strony to tylko zwiększa niebezpieczeństwo i terror jaki możesz siać! Tak jak mówię, Twoim atutem jest siłą, zaś Umbreon posiada szeroko rozwiniętą obronę. Wydawałoby się, że wasze szasnę są wyrównane! Tak nie jest! Jesteś szybszy od Umbreona, posiadamy także ruchy, które wzmocnią Cię nie tylko w obronie, ale w ataku, co da znakomity efekt! Pamiętaj, musisz już od początku nakreślić swoją drogę i jasno pokazać, że nie masz zamiaru tutaj odpuszczać. Przyszliśmy z zdecydowaniem na odniesienie zwycięstwa. Umbreon to zwinny pokemon, ale wolny! Ty zaś jesteś od niego szybszy - sporo szybszy, dlatego powinieneś móc już teraz zacząć stawiać warunki! Zacznij od Growl! Wtedy od razu przejdź do wystrzału kilku Air Slashe! Wleć w powietrze! Twoje ogniste ataki - które są najsilniejszą Twą stroną, będą wzmocnione po użyciu Sunny Day! Dlatego zrób to już na początku! Bez oczekiwania wyślij w ich stronę Overheat! Jeśli uda Ci się trafić, od razu wypuść Smokescreen! Teraz jest moment, w którym musisz podnieść swoje statystyki! Przejdź do aktywowania Strenght i załaduj Power-Up Punch i leć w Umbreona, który został trafiony Smokecreen! Dodatkowo wykonaj Steel Wing! Z wielkim impetem wleć w małego Umbreona, Power-Up Punch wyceluj w pyszczek, po którym zahacz jego tułów dzięki Steel Wing! W ten sposób podniesiony został Twój atak i obrona! Nie odpuszczaj mu! Skoro teraz oberwał, nie będzie w stanie Cię zaatakować - zrób to Ty! Nawrót i ponownie Power-up Punch! Staraj się włożyć w to całą swoją siłę. Ówczesne użycie Strenght dało Ci dodatkową siłę, przez co Umbreon powinien mocno, oj mocno oberwać! Wtedy wzleć w powietrze. Skoro doszli aż do finału, zapewne potrafią więcej niż poprzednicy. Nie denerwuj się, zawsze ktoś musi być lepszy i silniejszy, czemu to właśnie nie masz byc Ty!? Musisz zdawać sobie sprawę z jednego. Umbreon bez wątpienia będzie dysponował takim ruchem jak Psychic oraz Detect. Te dwa ataki są podstawą eeveelucji. Dlatego musisz być uważny. Na ich Psychic mamy coś specjalnego. On może nam napsuć wiele zdrowia, nie mniej jednak.. Pamiętaj o posiadaniu Protect! To jest to! Gdy tylko zauważysz, że jego oczy zmieniają kolor, od razu załaduj Protect! Dzięki temu całościowo zniwelujesz działanie ich ataku, a wtedy możesz wykonać kontrę w postaci Focus Blast! Dodatkowo pamiętaj, że kiedy tylko będzie chwila odetchnienia, puszczaj w nich Focus Blasty. Ten ruch, na prawdę, jest naszym źródłem wygranej... Detect zapewne też będzie mocno nam niwelował plany, nie mniej jednak dobrze, jeśli zużyje "naboje" tego właśnie ruchu tuż na początku, potem będzie go zawodzić. Dodatkowo im bardziej go osłabisz, tym ewentualny Psychic będzie słabszy. Staramy się jednak robić wszystko, by nie dopuścić ich zrzucenia nas z "fali". Dobra, zaczynaj siać terror! Posiadasz szeroki, baardzo szeroki wachlarz ruchów, przez co możesz w łatwy i szybki sposób wyjść na duże prowadzenie! Wyślij klika Focus Blast'ów! Tych ataków będą unikać najbardziej! Dlatego gdy będą zajęci radzeniem sobie z nimi, załaduj Blast Burn! Wyślij ten wielki promień ognia w Umbreona! Bez wątpienia nie uda im się tego uniknąć i potężnie oberwią! To nie wszystko, ten atak zapewne dodatkowo spowoduje podpalenie, które będzie dla nich mocno uciążliwe. Wiem, że po wykonaniu Blast Burn musisz odpocząć. Jest to ruch wymagający bardzo dużej energii i siły, nie mniej jednak posiada wielką moc i siłę rażenia. Dlatego Umbreon po oberwaniu nie będzie w stanie szybko się podnieść. Ty możesz użyć Roost, by szybko powrócić swoje siły, a wtedy znów zdegraduj go Focus Blastami![...]Pamiętaj jednak, że nie mamy potrzeby trzymać się na dystans! Dlatego ponów Smokescreen i załaduj Thunder Punch oraz Power-Up Punch! Wlatując w oponenta, zacznij ładować uderzenia w jego twarz! Wyzwól swoją złość i zdenerwowanie! Pokaż, że jesteś idealną opcją na mistrza! Bądź niczym prawdziwy bokser! Wymieniaj lewą rękę z prawą, nie dając przeciwnikowi szansy na dosłownie żaden ruch! Każde kolejne zetknięcie się Twoich rąk z jego ciałem będzie przybliżało Cię do wygranej. Czemu? Nie biorąc już pod uwagi samych obrażeń, każdy Power-Up Punch będzie wzmacniał Twoją siłę, zaś Thunder Punch może doprowadzić go do paraliżu, który także jest bardzo męczący! Nie możemy jednak przeciągać tego w nieskończoność, w końcu spotka nas odwet, dlatego przejdź do Earthquake! Po zaaplikowaniu ziemnego ruchu, wzleć w górę! Na początku walki aktywowałeś Sunny Day, teraz to się przyda! Załaduj Solarbeam, który w momencie wysłania wzmocnij kilkoma Focus Blast, które będą otaczać promień słońca, tworząc pewnego rodzaju DNA. Nie zdziwiłbym się, gdyby po zetknięciu się z małym Umbreonem nastąpił ogromny wybuch! Siła tego połączenia jest potężna. Pamiętajmy jednak, że Umbreon także jest zdeterminowany i na pewno im także zależy na osiągnięciu tytułu najlepszego! Jednakże nie ważne jak bardzo byłby nakręcony, nawet największa ilość adrenaliny nie pozwoli mu na natychmiastowe powstanie na łapki! To jest nie możliwe! Przejdź więc do ostatecznego zakończenia walki i udowodnienia swojej potęgi! Podlatując do ledwo przytomnego ciała antagonisty, przechwyć go za jedną z łapek. Wyrzuć w powietrze, a następnie wystrzel kilkakrotnie Focus Blast, które jeszcze wyżej podbiją jego ciało. Odbijając się od ziemi, niczym strzała poleć w jego stronę, zatrzymując się tuż nad nim! Wtedy wymierz kolejnego Power-Up Puncha, który zmieni jego trajektorie lotu, ponownie sprowadzając na ziemię. To jest ten czas. Nie są w stanie nic zrobić. Wytwórz więc serię Focus Blast'ów, które otocz Fire Spin! To jednak nie koniec! Od razu poleć za spadającym Umbreonem! W momencie, kiedy Focus Blasty z ognistą otoczką dobiją go w ziemię, Ty - jako wisienka na torcie, przygwoźdź małego stworka niesamowitym Dragon Tailem! Nie możliwym jest, żeby wciąż był zdolny do prowadzenia walki! Musi Ci sie to udać! Nie widzę innej możliwości! Dotarliśmy zbyt daleko, by teraz nie podołać! Proszę Cię, daj z Siebie wszystko, uda nam się! UDA! - wykrzykując do pokemona, cały czas ściskałem pięści. Nic nie zależało już ode mnie. Teraz wszystko w szponach Charizarda. Swoją robotę wypełniłem z wielkim oddaniem i tak dobrze, jak tylko mogłem. Mój smok jest znakomicie wytrenowany, na pewno sobie poradzi, da radę!

Walka była pełna rad dla swych pokemonów od ich trenerów. Lion rozgadał się za bardzo. Taktyka niewiarygodnie długa okazała się być przeznaczona tylko do części walki dopiero po połowie gadaniny, gdzie Umbreon już zaczął okładania Charizarda. Ten próbował być ostrożny jednak lion chyba zapomniał nieco o istocie tego pojedynku, gdzie to nie jest wykład a prawdziwa walka. Sędzia nie mógł czekać dłużej i Umbreon przeszedł do walki. Charizard z racji że ma swój rozum wzleciał w powietrze i starał się unikać ciosów umbreona, jednak sam nie odważył się wyprowadzić żadnego z ataków. Kiedy już doszło do rozpoczęcia walki dynamika osiągnęła zenitu. Jednak czy aby już nie za późno. Charizard skupił się głównie na dwóch atakach: Focus Blast oraz Power up Punch. Z tym pierwszym atakiem dało sie łatwo poradzić gdyż atak miał słabą celność jednak i on dosięgnął Umbreona. Umbreon dysponował użytecznym Psychic i silnym, legendarnym atakiem Ice Burn. W połączeniu z Psychic efekt tego ruchu był niewiarygodny i siła była nie do zniesienia przez Charizarda. gdyby nie to że lion większość taktyki poświęcił motywowaniu pokemona, może by wygrał, jednak WIkkaz i jego umbreon wykorzystał swoje 5 minut do tego by zająć się walką i wyjść z niej zwycięsko.

Charizard + 1.5 lv
+ 1pkt.

Umbreon + 2.5 lv
+ 3pkt.
Bezimienny
Bezimienny

Male Liczba postów : 2057
Birthday : 20/04/1994
Join date : 24/01/2013
Age : 29
Skąd : Łódzkie

Powrót do góry Go down

Finał! Lionheart vs Wikkaz!! Empty Re: Finał! Lionheart vs Wikkaz!!

Pisanie by Lionheart Pią Mar 14, 2014 4:52 pm

Tytyrytytytytyty. Gratulejszyns. ^^

Lionheart
Wicemistrz PokeHelvetti

Male Liczba postów : 1365
Birthday : 15/02/1997
Join date : 22/01/2013
Age : 27

Powrót do góry Go down

Finał! Lionheart vs Wikkaz!! Empty Re: Finał! Lionheart vs Wikkaz!!

Pisanie by wikkaz Pią Mar 14, 2014 9:16 pm

O_O wygrałem .....
Ale jaja nie spodziewałem się Very Happy
Wielkie dzięki wszystkim a szczególnie tobie Lion za tą świetną walkę
wikkaz
wikkaz
Mistrz PokeHelvetti

Male Liczba postów : 262
Birthday : 12/09/1994
Join date : 22/01/2013
Age : 29

Powrót do góry Go down

Finał! Lionheart vs Wikkaz!! Empty Re: Finał! Lionheart vs Wikkaz!!

Pisanie by Sponsored content


Sponsored content


Powrót do góry Go down

Powrót do góry

- Similar topics

PokeHelvetti  ::   :: Offtopic :: Archiwum :: Eventy

 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach