Zasady działania forum

Go down

Zasady działania forum Empty Zasady działania forum

Pisanie by Nikotynka Wto Sty 22, 2013 1:00 am

Zasady Działania Forum
Każdy nowy użytkownik, który zagości na naszym forum jest pewnie zaciekawiony jakie kroki może podjąć, żeby zacząć swoją własną przygodę. Ten temat służy jako pomoc, dla takowych osób, które nie wiedzą co ze sobą zrobić.

I – Po pierwsze, Regulamin. Każdy użytkownik zobowiązany jest do dogłębnego przeredagowania kodeksu zasad panującego na forum. Oczywiście trzeba go jeszcze przestrzegać, by nie wyniknęły żadne problemy.

II - Jeśli już takowy użytkownik uzna, iż wie o wszystkim, powinien zawędrować do działu *Gry Trenerskie* gdzie spośród wszystkich mistrzów gry wybierze jednego, u którego rozpocznie swoją przygodę w świecie pokemonów. Należy pamiętać o tym, iż każdy Mg ma inne wymagania jak i własny, oryginalny formularz, którzy zazwyczaj znajduje się w temacie podpisanym *Zapisy*. Po wypełnieniu formularza Mistrz Gry decyduje o tym, czy zostaliście przyjęci czy też nie.

♦ - Jeżeli nasze podanie zostało odrzucone, użytkownik powinien znaleźć innego Mistrza Gry, który by mu odpowiadał a następnie powtarza czynność wykonywaną wcześniej. Składa podanie i czeka na przyjęcie, lub też kolejne odrzucenie.

♦ - Jeżeli koniecznie chcemy dostać się do Mistrza Gry, który wcześniej nas odrzucił należy poprawić wcześniejsze podanie. Zmienić podpunkty, które były wykonane nieprawidłowo i napisać je od nowa/poprawić by były odpowiednie.

III – Gdy już zostaliśmy przyjęci i posiadamy własną grę musimy koniecznie utworzyć własną Kartę Postaci, w której będziemy posiadali spis przedmiotów, pokemonów, głównych informacji o naszej osobie, odznakach/wstążkach jak i systemie Fame.

♦ - Początkowo, każda osoba otrzymuje na start takowe przedmioty:
-5 000$
-Safari Ball [2x]
-Pokeball [5x]
-Potion [2x]
-Mapa
-PokeDex
-PokeNav
-Rower
♦ - Niektóre osoby nie koniecznie muszą wiedzieć, w jaki sposób przedstawić informacje o posiadanym przy sobie pokemonie. Zademonstruję wam to na Cyndaquillu

Cyndaquill#155
Zasady działania forum Spr_5b_155
Płeć: Samica Zasady działania forum Female
Charakter: Pokemon jest uparciuchem, i często robi na złość swojemu właścicielowi. Jest jednak bardzo wierny i wiecznie czuwa przy swoim trenerze nie odstępując go na krok. Ochoczo staje do walk w obronie swojego właściciela i zawsze daje z siebie wszystko poświęcając się temu dogłębnie.
Ataki: Leer | Tackle
Poziom: 7.00

Kod:
 Cyndaquill #155
[img]http://cdn.bulbagarden.net/upload/0/05/Spr_5b_155.png[/img]
[b]Płeć:[/b] Samica [img]http://www.pokestation.net/images/sprites/female.gif[/img]
[b]Charakter:[/b] Pokemon jest uparciuchem, i często robi na złość swojemu właścicielowi. Jest jednak bardzo wierny i wiecznie czuwa przy swoim trenerze nie odstępując go na krok. Ochoczo staje do walk w obronie swojego właściciela i zawsze daje z siebie wszystko poświęcając się temu dogłębnie.
[b]Ataki:[/b] Leer | Tackle
[b]Poziom:[/b] 7.00

♦ - O towarzyszu, z którym rozpoczniecie swoją przygodę decydujecie sami. Należy pamiętać, że naturę, płeć i resztę tego typu informacji przedstawia wam Mistrz Gry, więc po rozpoczęciu swojej wędrówki nie możecie zapomnieć o przeskanowaniu swojego pokemona w celu otrzymania podstawowych informacji o nim.

♦ - Jeżeli komuś nie odpowiada wpisywanie płci Samiec/Samica istnieje możliwość wklejenia takich oto obrazków ilustrujących to.
Zasady działania forum Female Zasady działania forum Male

IV – Nie jest to wciąż koniec naszej pracy nad podstawowymi informacjami, przed którymi możemy spokojnie grać na forum i nie przejmować się niczym. Kolejną rzeczą, w jaką musimy się zaopatrzyć jest Bank.

♦ - Każdy bank obowiązkowo musi posiadać informacje o stanie początkowym, przychodach, wydatkach jak i stanie końcowym [Podliczenie ile aktualnie posiadamy pieniędzy]. Jest to spis wszystkich transakcji, które przeprowadzaliśmy na forum, które jest później dogłębnie sprawdzane przez administrację.

V – Ostatnim „utrapieniem” w zakładaniu tematów jest Box. Jest to przechowalnia dla naszych małych towarzyszy, których nie mamy przy sobie, a które mimo wszystko posiadamy.

♦ - Każdy właściciel swojego boxa jest zobowiązany podzielić pokemony na te, które pozostają w jego dłoniach i z których będzie korzystać oraz na te, które są przeznaczone na sprzedaż, handel itp.

VI – Mamy już grę, niezbędne Banki, Boxy i inne tematy, które dokładnie informują o stanie konta, głównych informacjach o postaci jak i innych rzeczach, ale co z odznakami bądź wstążkami, które jakoś przecież trzeba zdobywać. Nic prostszego. Zacznijmy może od wstążek, z którymi jest mniej roboty. Najpierw należy udać się do Poke Center, gdzie siostra Joy udzieli nam informacji odnośnie zbliżających się pokazów. Udziela ona również informacji odnośnie ich przebiegu, zasad, nagród oraz tego, w jakim miejscu dane pokazy się odbywają. Z Odznakami jest nieco trudniej. Odbywają się one poza fabułą gry. Musimy się udać do Zasad Gymu, gdzie otrzymamy podstawowe informacje odnośnie odznaki jak i przeciwnika, z którym przyjdzie nam się zmierzyć. Kolejnym krokiem jest złożenie zapisu do danego gymu. Później następuje przyjęcie i walka, którą nadzoruje sędzia.

VII – Jak zapewne większość osób wie, pokemony poznają ataki na zasadzie poziomów. Istnieje jednak inny sposób, którym możemy pozyskać umiejętność dla swojego pupila. Są to maszyny, TM oraz HM. W jaki sposób one funkcjonują? Najpierw nabywamy interesującą nas maszynę z atakiem. Może się to odbyć poprzez kupno, wygranie zakładu, walki lub innym sposobem. Udajemy się do Sali Treningowej. Zapoznajemy się z regulaminem, który tam panuje. Pozostawiamy swojego małego stworka i zaczyna on proces nauki danego ataku. Pokemon, który jest w trakcie treningu jest przy nas, lecz gdy używamy go podczas walk nie jest w stanie używać ataku, którego w danej chwili się uczy. Dopiero po zakończeniu treningu jesteśmy w stanie wykorzystywać nową umiejętność.

VIII – Day Care. Co to takiego? Jest to specjalny ośrodek, gdzie możemy pozostawić naszego pokemona, aby „specjalista” trenował z nim. Można tam również pozostawić pokemony do rozmnożenia. Miejsce to jest ważne jak każde inne, lecz należy się liczyć z kosztami, które będziemy musieli tam ponieść.

IX – Jak zapewne część z was wie, istnieją pokemony, których ewolucję można uzyskać tylko i wyłącznie przez wymianę. Z naszego forum opcja ta została usunięta. Więcej informacji na ten temat możecie uzyskać w Sali Evolucji. Należy mieć na uwadze to, iż przed takim zabiegiem pokemon, którego chcecie użyć musi posiadać minimum 15 poziom.

X – Już chyba ostatnią informacją, o której można wspomnieć jest tak zwany system Frakcji. Jeżeli użytkownik chce dowiedzieć się nieco więcej czym są frakcje, zapraszam do odwiedzenia działu z frakcjami. Zawarte tam są najważniejsze punkty, odnośnie obu frakcji. Bonusy, które możemy uzyskać, rozpiska punktów za stoczone pojedynki. Jak pewnie wszyscy się domyślają im więcej punktów, tym lepsza nagroda do otrzymania, tak więc kolekcjonerzy, do dzieła.

To już wszystkie informacje, jakie użytkownicy powinni wiedzieć na początek. Życzymy wam miłej gry i sukcesów na swojej drodze.

~Zasady Działania Na Forum. Twórczyni – Madeline.

Nikotynka
Nikotynka
Admin

Female Liczba postów : 4576
Birthday : 31/07/1993
Join date : 16/01/2013
Age : 28

https://pokehelvetti.forumpl.net

Powrót do góry Go down

Powrót do góry

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach