Event walk para 3

2 posters

PokeHelvetti  ::   :: Offtopic :: Archiwum :: Eventy

Go down

Event walk para 3 Empty Event walk para 3

Pisanie by Nikotynka Wto Mar 04, 2014 4:41 pm

Soul vs Zern
Event walk para 3 008Event walk para 3 005
Wartorttle vs Charmeleon

Taktyki przesyłamy do: Bezimienny
Nikotynka
Nikotynka
Admin

Female Liczba postów : 4576
Birthday : 31/07/1993
Join date : 16/01/2013
Age : 30

https://pokehelvetti.forumpl.net

Powrót do góry Go down

Event walk para 3 Empty Re: Event walk para 3

Pisanie by Bezimienny Sro Mar 05, 2014 8:05 pm

Soul napisał:Wchodzę na arenę i wypuszczam Wartottle z pokeballa.

-Świetnie! To starcie nie mogło być lepsze. Na początek zaatakuj szybko Water Gun w przeciwnika. Zrób unik i trzymaj się z nim na dystans. Mamy przewagę typów więc wszystko co dobre - jest po naszej stronie! Lecz musisz być czujny. Sprowokuj przeciwnika do ataku i szybko zablokuj ten atak Protectem! Nie zostawaj w tyle i odpowiedz Ice Beam! Przymroź go tak aby nie mógł się ruszać. Jeśli to wyjdzie to zaraz po tym rozpędź się i zmyj go z powierzchni areny przy pomocy Waterfall! Myślę, że to przygaś nieco jego zapał do walki! Lecz jeśli się nie uda go zamrozić to po prostu odskocz w bok i zaatakuj Brinem! Dobra -teraz trzeba na chwilę w niego wlecieć! Użyj Withdraw aby wzmocnić swoją obronę i poślij w jego stronę 3 Water Pulse a następnie użyj Tail Whip. Wbiegnij w niego Zen Headbutt i wywróć go! Jeśli nie tym to użyj Brick Break na jego nodze tak aby nie miałsiły na niej stać i wtedy pchnij go aby się wywrócił! Kiedy już tak się stanie to masz dosłownie moment na kilka ataków! BĄDŹ NICZYM BOKSER! Atakuj go na zmianę Brick Break i Shadow Claw! Uderz po kilka razy z każdego ataku a następnie znów zablokuj jego atak Protectem. Dobra! Teraz sie wycofaj! Nie trzeba nam więcej takich sytuacji. Trzymaj dystans z przeciwnikiem i bądź w ciągłym ruchu, zrób unik przed jego atakiem i szybko rozpędź zamieć śnieżną dookoła przeciwnika przy pomocy Blizzard! Kiedy już zasłonisz mu całe pole widzenia wytwórz kilka Water Spout! Tak aby napewno jedno z nich pochłonęło naszego wroga i porządnie go poobijało! Dobra koksie! Pora to kończyć! Zacznij od serii brine na przeciwniku oraz uniku przed jego atakiem jeśli uniknąć ataku się nie da to zablokuj go Protectem jeśli dasz radę. Wyskocz w powietrze i zaatakuj Bubble, spadając schowaj się do skorupy i przy pomocy Rapid spin zacznij się kręcić a przy pomocy Brine oblej naszego wroga biczami wodnymi! Na koniec wstań i wytwórz konkretną falę przy pomocy Waterfall i zmieć - dosłownie ZMIEĆ naszyego przeciwnika z powierzchni areny! - Myślę, że tyle wystarczy bo z zapamiętaniem większej ilości mogłbyś mieć problem. W razie czego freestylue'uj!

Zern napisał:Po przyjściu na arenę można było dostrzec iż zdejmuje kaptur... Obok mnie szedł Blaze który aż palił się do walki... - A wiec z tobą Soul mam walczyć? Cóż, słyszałem wiele dobrego o twoich pokach jak i sposobie walki ale dzisiejszego dnia... Tylko jeden wyjdzie jako zwycięzca wiec niech wygra najlepszy - odparłem patrząc na pokemona i kiwając głową. Był to znak dający mu prawo wyjść i walczyć do upadłego.

- Powodzenia towarzyszu z wyprawy.... Blaze! Na początek zasłońmy calutką arenę przy użyciu  Smokescreen, to pozwoli nam delikatnie zdekoncentrować przeciwnika. To jedna z tych walk które rywal może zakończyć z łatwością. Kieruj się w walce za pomocą słuchu. Spróbuj tak zlokalizować Wartorttle i wówczas strzel w niego przy użyciu  Dragon Rage. Nie jest to może jedne z najbardziej efektownych ataków ale nie mamy innego wyjścia. Gdy dym opadnie zastosuj Scary Face. Postaraj się by atak był wyprowadzany w momencie gdy dym opadnie ale minimalne ilości tego zostaną. Może spotęguje to efekt. Pamiętaj o skupieniu i analizowaniu ruchów przeciwnika. Nie damy rady zranić go ogniem ale możemy skontrować nim wodę. W momencie próby jakiegokolwiek wodnego ataku staraj się sprawić iż woda wyparuje przy użyciu  Flamethrower. Wiem, jest to dla ciebie ryzykowne ale nie widzę zbyt dużych szans na wygraną. W odpowiednim dla ciebie momencie postaraj się strzelić ponownie  Smokescreen, tylko tym razem prosto w jego oczy/pysk. Wówczas zaryzykujemy sporo. Gdy będziesz gotów zaszarżuj szybko na niego używając na nim  Shadow Claw. Jesteś szybszy niż ten żółw co da ci delikatną przewagę. Gdy będziesz za nim potraktuj go błyskawicznie Growl'em a następnie mocnym i siarczyście wrednym Dragon Pulse'em. Staraj się go oddalić na jak najdalszą odległość a sam też odskocz w tył. Wiem, jesteś zmęczony ale nie mamy wyjścia. Jest to jedna z cięższych walk. Dobra, teraz staraj się utrzymać go na dystans przy użyciu  Fire Pledge. Staraj się uformować wokół żółwia koło z ognistych Filarów. To da ci chwilę na odsapnięcie, dużo tym mu też nie zrobimy ale zdołamy utrzymać go w jednym miejscu. Skup się i celuj w jego głowę używając Dragon Rage. Staraj się wystrzelić ich jak najwięcej zanim się uwolni. Jest to ryzykowne gdyż pozostajesz mocno odsłonięty ale innego wyjścia nie mamy. Dobra, gdy uwolni się lecimy na całego. Użyj na nim pojedynczego Fire Blast a następnie błyskawicznie zbliż się do niego i zacznij okładać go przy użyciu Scratch połączonego z Shadow Claw. Da to co prawdą niepewną kombinację ataków ale cóż, nie pogardzimy teraz niczym nieprawdaż? Dobra, oboje jesteśmy już padnięci... Soul, masz naprawdę dobrze wytrenowanego żółwia... Ale szkoda że tanio nie sprzedam skóry Blaze'a... Dobra! Teraz lecimy na całego! Rozpocznij Ponownie od  Smokescreen tylko tym razem użyj ich aż trzech. Wówczas gdy zbierzesz siłę w sobie i zastosuj na przeciwniku Ice Fang prosto w jego głowę i przeskocz za niego. Ogon, celuj w ogon... Zastosuj na nim a dokładniej na ogonie Potrójny Dragon Rage by chwilę po tym strzelić prosto w całego przeciwnika  Fire Blast by mocno go poparzyć... Zakończymy to poprzez Shadow Claw połączonego ze Scratch prosto w jego twarz... - Po czym spojrzałem na pole walki - Teraz oceni nas... Los, Bezimienny los...

Wartortle i Charmeleon ruszyły na siebie w tym samym momencie. Walka była już z początku intensywna, kiedy to pokemony rzuciły się na siebie. Jednak tutaj faworytem był Wartortle Soula, który miał druzgocącą przewagę nad Charmeleonem. Ten tylko czekał na jakiś błąd ze strony rywali i tak też się stało. Charmeleonw  chwili usłyszenia "Dragon Pulse" nie wiedział co zrobić. Był to idealny moment by pełną mocą Wartortle zaatakował ognistego pokemona, i tak też się stało. Po jednym celnym ciosie, jaszczurka wypadła ze swego rytmu i to przechyliło na szali wygraną Soula i jego wartortle.

Podsumowanie:

Charmeleon + 0.5 lv
+ 1pkt

Wartortle + 2lv.
+ 3pkt

Ode mnie:
Taktyki moim skromnym zdaniem były dobre u jednego i drugiego. Soul nie oszczędzał ataków, dzięki dużego wachlarza umiejętności Wartortle. Jeden błąd pomógł mi podjąć bezapelacyjną decyzję kto wygra ten pojedynek. Szczerze to obawiałem się że będę miał duży dylemat, jednak przewaga typu i większa ilość ruchów + efektownych nie pozwala mi na nic innego jak oddać zwycięstwo w ręce Soula. Gratki.
Bezimienny
Bezimienny

Male Liczba postów : 2057
Birthday : 20/04/1994
Join date : 24/01/2013
Age : 30
Skąd : Łódzkie

Powrót do góry Go down

Powrót do góry

- Similar topics

PokeHelvetti  ::   :: Offtopic :: Archiwum :: Eventy

 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach