Brak limitu dla pokemonów w drużynie

+6
Lioli
Shura
shinji
Okultysta
Cieniu
Saya
10 posters

Go down

Brak limitu dla pokemonów w drużynie Empty Brak limitu dla pokemonów w drużynie

Pisanie by Saya Sro Mar 11, 2015 9:06 pm

W chwili obecnej na forum obowiązuje limit 15 pokemonów na Kartę Postaci, a reszta trafia do boxu. Chciałabym, aby ten limit zwiększył się do 20 lub by go całkowicie usunąć.

Dlaczego?
- To jest forum fabularne, to znaczy że nie każdy musi mieć każdego pokemona do walki... niektórzy chcą mieć ich więcej w celach związanych z przygodą i dlaczego zabraniać?
- Jeśli TY nie chcesz mieć 15+ pokemonów i wolisz biegać z 6 albo 3 albo z 1 NIKT ci tego nie broni. Dlaczego ograniczać grę innemu graczowi? W końcu od tego jest forum, by każdemu się przyjemnie grało. Pomyśl jakie są szanse, że zdobędziesz konkretnego pokemona na którym ci zależy na Helvetti? 100% i to tylko kwestia czasu w przypadku zwykłych stworków. I nikt się nie czepia, że coś jest nie tak jak w grach - dlaczego czepiać się osoby, która chce mieć więcej pokemonów w drużynie?
- Argument "psuje klimat" - a 15 pokemonów z nieograniczoną liczbą ataków nie psuje? Moim zdaniem nie, bo też limit 6 pokemonów z 4 atakami nie dodaje moim zdaniem pokemonom "klimatu". Najpewniej z resztą został wprowadzony, by łatwiej stworzyć taką grę w końcu to było pokolenie temu, a anime powstało później. Równie dobrze mogłoby nie być Poke Balli i czy to zepsułoby klimat pokemonów? A nie psuje go "automatyczna" teleportacja złapanego w lesie pokemona wraz z Poke Ballem do komputera? Wiele gatunków pokemonów żyje w stadach, ale już pod opieką trenera mogą być tylko w konkretnej ilości? To że coś jest kanonem, jak sami widzicie nie oznacza, że musi mieć sens.
- Argument "bo nie sprawiedliwe jak niektórzy mogą mieć 20 pokemonów, a inni wolą 6" - radzę zapoznać się z mechaniką tego forum. Im więcej pokemonów tym ciężej się je trenuje, co przekłada się na średnią, a potem lvl łapanych stworków. W takim wypadku osoba z mniejszą ilością pokemonów ma przewagę, ale znowu - jest to indywidualna decyzja. Poza tym jak wcześniej pisałam, nie każdy musi chcieć pokemony tylko do walki - niektóre może trzymać wyłącznie dla fabuły, na czym i tak cierpi średnia. Więc dlaczego zabraniać?
- Większa ilość pokemonów to większe koszty (ataki, kamienie etc) przy czym nie przekłada się to na zarobek. Osoba z dużą ilością słabszych pokemonów ma mniejsze szanse zdobywać odznaki w dalszych gymach, dlatego nawet jeśli TY nie chcesz mieć dużej ilości pokemonów to z pewnością nie będziesz w żaden sposób pokrzywdzony/a jeśli ktoś inny będzie miał.
- Argument "odstrasza graczy" - jeśli ma kogoś odstraszyć to już teraz to zrobi. Osobiście nie rozumiem dlaczego, bo nie ma nakazu posiadania konkretnej liczby pokemonów.
- Argument "gracze będą mieli po 150 pokemonów w swoich kartach" - eee... cóż mogę powiedzieć? Nie będą, bo to głupie i bez sensu. Wskaż mi osobę grającą aktywnie na tym forum, która by się na to zdecydowała.
- Dzięki tej zmianie box będzie służył tylko stworkom na sprzedaż, a nie jako tymczasowy kąt dla niegrzecznych pokemonów, kiedy akurat nie ma na nie miejsca bo ktoś np trenuje pokemony na konkretny gym.
Saya
Saya

Female Liczba postów : 531
Join date : 18/01/2014

Powrót do góry Go down

Brak limitu dla pokemonów w drużynie Empty Re: Brak limitu dla pokemonów w drużynie

Pisanie by Cieniu Sro Mar 11, 2015 9:12 pm

Szczerze powiedziawszy ani nie jestem za, ani przeciw. Lud zdecyduje Wink
Cieniu
Cieniu
Admin

Male Liczba postów : 3460
Birthday : 07/04/1991
Join date : 16/01/2013
Age : 33
Skąd : Śródziemie

Powrót do góry Go down

Brak limitu dla pokemonów w drużynie Empty Re: Brak limitu dla pokemonów w drużynie

Pisanie by Okultysta Sro Mar 11, 2015 9:48 pm

Uważam, że to nie głupi pomysł. Przecież większa ilość pokemonów noszonych przy sobie w czasie FABUŁY (gdzie gracz raczej nie ma kontaktu z innymi użytkownikami) nie ma dla niego jakiś materialnych, namacalnych zalet. Właśnie od razu bardziej dostrzegłem tutaj minus dla takiej osoby, gdyż używając różnych pokemonów nie skupiamy się na tych paru i nie jest tak, że jeden pokemon ma 40 lvl, a pozostałe 20. Dla mnie to osobiście nie robi różnicy. Każdy ma pokemony, które lubi, chce mieć i będzie je mieć, a także takie, których nie ma zamiaru łapać. Także ten... Jeśli mam kogoś tym uszczęśliwić, to jestem za. xD
Okultysta
Okultysta

Male Liczba postów : 69
Birthday : 16/11/1996
Join date : 26/02/2015
Age : 27

http://my-own-world.pun.pl/

Powrót do góry Go down

Brak limitu dla pokemonów w drużynie Empty Re: Brak limitu dla pokemonów w drużynie

Pisanie by shinji Sro Mar 11, 2015 10:20 pm

hmmm jak jak dla mnie fajna myśl;p Jestem za, chyba ze ktos udowodni że to zła mysl
shinji
shinji

Liczba postów : 73
Birthday : 02/04/1990
Join date : 01/03/2015
Age : 34

Powrót do góry Go down

Brak limitu dla pokemonów w drużynie Empty Re: Brak limitu dla pokemonów w drużynie

Pisanie by Shura Pon Mar 16, 2015 3:53 pm

W sumie to ja jestem za tym pomysłem. I tak od każdego będzie zależało ile pokemonów będzie trzymał w drużynie i jak będzie je trenować.

Shura

Female Liczba postów : 1040
Birthday : 02/12/1992
Join date : 22/01/2013
Age : 31

Powrót do góry Go down

Brak limitu dla pokemonów w drużynie Empty Re: Brak limitu dla pokemonów w drużynie

Pisanie by Lioli Pon Mar 16, 2015 3:54 pm

aj... czemu nie męczmy się z dużą ilością poków Very Happy
popieram
Lioli
Lioli

Female Liczba postów : 1695
Birthday : 27/05/1997
Join date : 25/01/2013
Age : 26

Powrót do góry Go down

Brak limitu dla pokemonów w drużynie Empty Re: Brak limitu dla pokemonów w drużynie

Pisanie by Gokai Pon Mar 16, 2015 5:16 pm

Ja też w sumie popieram, więcej swobody w grze i w ogóle Smile

Gokai

Liczba postów : 3599
Birthday : 01/10/1997
Join date : 04/04/2013
Age : 26

Powrót do góry Go down

Brak limitu dla pokemonów w drużynie Empty Re: Brak limitu dla pokemonów w drużynie

Pisanie by Ellen Pon Mar 16, 2015 5:30 pm

Czemu nie, jestem za. Jak ktoś chce więcej poków to proszę bardzo. .3.
Ellen
Ellen

Female Liczba postów : 677
Birthday : 04/02/1997
Join date : 22/01/2013
Age : 27

Powrót do góry Go down

Brak limitu dla pokemonów w drużynie Empty Re: Brak limitu dla pokemonów w drużynie

Pisanie by Hemp Wto Mar 17, 2015 11:46 am

Osobiście nie mam zdania co do tej propozycji, jednak nawet nie potrafię znaleźć argumentów przeciw, a każdy i tak będzie posiadał swoje ulubione poki.
Więc jestem na TAK, a nawet na nie Very Happy
Hemp
Hemp

Male Liczba postów : 330
Birthday : 05/03/1992
Join date : 06/05/2014
Age : 32
Skąd : ZG

Powrót do góry Go down

Brak limitu dla pokemonów w drużynie Empty Re: Brak limitu dla pokemonów w drużynie

Pisanie by Nikotynka Wto Mar 17, 2015 8:46 pm

W takim razie pomysł przechodzi, dzisiaj zostanie to zmienione w regulaminie.
Nikotynka
Nikotynka
Admin

Female Liczba postów : 4576
Birthday : 31/07/1993
Join date : 16/01/2013
Age : 30

https://pokehelvetti.forumpl.net

Powrót do góry Go down

Brak limitu dla pokemonów w drużynie Empty Re: Brak limitu dla pokemonów w drużynie

Pisanie by Sponsored content


Sponsored content


Powrót do góry Go down

Powrót do góry

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach