Rozleniwieni MG

+5
berry
Cieniu
Hawinian
Inumaru
Nikotynka
9 posters

Go down

Rozleniwieni MG Empty Rozleniwieni MG

Pisanie by Nikotynka Pon Kwi 01, 2013 11:13 am

Powiem szczerze, że MG nam się rozleniwili, mają wielkie wymagania i nie do końca samy je spełniają jakością pisania.

W tym miejscu chciałam pochwalić Yuye, mimo tego, że jest Juniorem, spełnia doskonale każdą posiadaną funkcję, jest dobrym JR, mg, oraz sędzią, oraz strażnikiem, prowadzi wszystko po trochu i ogarnia jak jest.

Ale wracając do tematu, MG dostają kase, ale nie wypełniają swoich obowiązków, każdy jest w stanie napisać po 3-4 posty w tygodniu i dostać więcej za gracza, ale często jest tak, że gracz czeka tydzie na odpis i słysz od mg sry nie miałem weny, po czym okazuje się, że niby słaba jakoś postów wynika z tego, ze ktoś napisał słabą historię, ale wróćmy do tematu

Ograniczenie w dostawaniu kasy, każdy lubi brać i widać to po osobach z forum, jeśli prowadzi safa to tylko "swoim", walki tylko "swoim", po czym jak proszę o przejęcie czegokolwiek: nie jest nigdzie napisane, ze musze coś brać, okej. Idziemy dalej, kase dostawały by tylko 3 najaktywniejsze osoby, mam na mysli średnią ilość odpisów w swoim dziale, żeby nie było, że ktoś spami w offtopie i dostanie za to kase, na prawdę jeśli macie ruszyć zadki chętnie posiedze i policze posty, oczywiście nie będzie akcji, że ktoś nie może zdobyć kilka razy pod rząd tej nagrody, czemu ma być poszkodowany? Jesli dana osoba napisze 150 postów w swoim dziale i zostanie zablokowana w nastepnym tygodniu to wystarczy napisać po 5 postów w każdej grze i wygra ktoś inny prawda? dlatego uważam, że lepiej zezwolić na dostawanie tych nagród nie ważne czy ktoś już dostał czy nie.

Czekam na wasze opinie jednak mam już zdanie na ten temat.
Nikotynka
Nikotynka
Admin

Female Liczba postów : 4576
Birthday : 31/07/1993
Join date : 16/01/2013
Age : 30

https://pokehelvetti.forumpl.net

Powrót do góry Go down

Rozleniwieni MG Empty Re: Rozleniwieni MG

Pisanie by Inumaru Pon Kwi 01, 2013 11:19 am

Według mnie pomysł dobry, MG powinni poza tym działać, dlatego, że chcą, a nie dlatego, że chcą kasę, jak ja na przykład... ale często z tego wynika, to że często się nie chce odpisywać/nie ma siły etc... (czyli jak ja). Myślę że pomysł dobry, ale może nie dawać kasy najaktywniejszym MG, bo może być tak, że MG mimo iż chce być aktywny nie dostanie nic, ponieważ gracze nie odpisują, lub graczy ma mniej niż inni, ponieważ właśnie ktoś od niego odszedł. Możnaby np. ustalić gotówkę za jakąś ilość odpisów, tak więc im aktywniejszy byłby mg, tym więcej mógłby zarobić. Nie wiem coś typu, kasa od posta? Coś w ten deseń, wydaje mi się, że byłoby sprawiedliwe... tyle, że tutaj z kolei, można nabijać krótkie posty, cały dzień, a MG, którzy nie odpisują tak często, dlatego, że pracują dłużej nad postami, byliby poszkodowani... nie wiem, trzeba by nad tym pomyśleć.
Inumaru
Inumaru

Male Liczba postów : 146
Birthday : 02/10/1998
Join date : 22/01/2013
Age : 25
Skąd : Wrocław

Powrót do góry Go down

Rozleniwieni MG Empty Re: Rozleniwieni MG

Pisanie by Hawinian Pon Kwi 01, 2013 11:27 am

Choć nie jestem MG to napiszę swoje krótką opinie co o tym myślę. Moim zdaniem system Niko jest w miarę dobry, ale podtswowym problemem jest ilość graczy u danego MG i częstotliwością odpisów graczy. Może Być MG, który siedzi prawie cały czas i czeka na odpis gracza i odpisuje natychmiast jak taki odpis będzie, a gracz odpisuje co cztery dni. To byłoby skrajnie niesprawiedliwe, bo inny MG, który wchodzi raz na dwa dni i odpisuje dostaje kase, a on, ktory bardziej sie staral i wiecej czasu na to spedzil nie dostaje nic. Osobiście bardziem bym skłaniał się do większej kontroli MG i miesiecznego 'okresu probnego'. Nowy mg przez ten miesiac rzadko odpisywal, a byl czesto na forum. Pisze bylejakie posty. Wyrzuca sie takiego od razu. To tyle ode mnie.
Hawinian
Hawinian

Male Liczba postów : 154
Birthday : 03/01/1998
Join date : 04/03/2013
Age : 26

Powrót do góry Go down

Rozleniwieni MG Empty Re: Rozleniwieni MG

Pisanie by Cieniu Pon Kwi 01, 2013 11:28 am

Ja tam staram się prowadzić co mogę, kiedy mogę i jak mogę, prowadze mniej safari ale jeśli ktoś potrzebuje gyma, dla mnie nie ma problemu Smile Staram się jakoś ogarniać mimo tego że nie mam weny lub ochoty, mi się wydaje że brak aktywności MG zależy od tego że on po miesiącu czy dwóch uważa że jemu się to i to należy bo jest MG, od siebie dawać minimum brać jak najwięcej tak jest w życiu, nie mam czasu żeby bawić się w liczenie postów itp. Jak uważacie tak zrobicie, wdg mnie trzeba coś z tym zrobić tak czy siak, nienawidzę kłamców(pozdrawiam Lau-Bastet) którzy robią na jednym forum nieobecność bo nie ma czasu bo to bo tamto a na drugim dawaj ogień siedzim. Berry wie o czym mówię Razz
Cieniu
Cieniu
Admin

Male Liczba postów : 3460
Birthday : 07/04/1991
Join date : 16/01/2013
Age : 33
Skąd : Śródziemie

Powrót do góry Go down

Rozleniwieni MG Empty Re: Rozleniwieni MG

Pisanie by berry Pon Kwi 01, 2013 11:49 am

No właśnie trochę nie wiem Cieniu. Obecnie na żadnym aktywnym forum nie mam żadnej rangi, która do czegokolwiek by mnie zobowiązywała i dla mnie takie rozwiązanie jest najlepsze. Dlatego właśnie nie chcę się zgłaszać na mg, sędziego, czy czegokolwiek, bo wiem, że teraz mam czas ze względu na święta, ale później - ledwo będę mógł odpisać w swojej grze. Jeśli natomiast chodzi ci o Lazure to myślę, że żaden z moich graczy nigdy nie narzekał na częstotliwość odpisów, a ja sam nie przypominam sobie sytuacji, żebym miał jednocześnie mg na Lazure, co i na własnym forum.

Tak w gwoli wyjaśnienia, ponieważ nie lubię takich niejasnych sytuacji.

@Edit: Była sytuacja że nieobecność na lazure bo brak czasu a na poko siedziałeś i spamałeś Razz

berry
berry

Male Liczba postów : 102
Birthday : 23/02/1995
Join date : 11/02/2013
Age : 29

Powrót do góry Go down

Rozleniwieni MG Empty Re: Rozleniwieni MG

Pisanie by Wilk Pon Kwi 01, 2013 12:42 pm

Ja osobiście odpisuję graczom w miarę równomiernie. Czasem zdarzy się, że dopiero odpiszę jak u mnie w grze pójdzie coś, ale jednak częściej jest odpis, gdy po prostu gracz odpisze, a ja akurat siedzę na forum. Safki, gymy i tym podobne nie prowadzę, bo nikt mnie nie prosi. Dawno temu zdarzyło się, że ktoś poprosił, ale to były momenty, że kompletnie nie ogarniałem safari i jak ma to wyglądać, więc się wycofałem. A co do gymów, safów osób, które wpisują "Obojętnie" to najzwyczajniej nie chce mi się. Nie mam takich możliwości i chęci jak kiedyś. A co do samego pomysłu to się nie wypowiem. Na kasie jakoś wielce mi nie zależy, miło, że dostaję kasę, za to, że prowadzę gry, ale nie będę też płakał, bo głównie chodzi mi o to, aby prowadzić ciekawe gry i samemu taką mieć, a to czy kupię tysiąc TM-ek czy nie, to już trochę mi wisi Razz
Wilk
Wilk

Male Liczba postów : 582
Birthday : 24/02/1995
Join date : 22/01/2013
Age : 29
Skąd : Wilczy Raj.

Powrót do góry Go down

Rozleniwieni MG Empty Re: Rozleniwieni MG

Pisanie by Laureline Sro Kwi 03, 2013 6:00 am

Widze mowa byla o mnie. Tak sie sklada ze bylam na helci ale nie pisalam. No ups ze odpowiadalam na innym forum ale tam tez dalam usprawiedliwienie i nie moja wina ze mi nie dzialala helcia. Uwazjta jak chceta. Informuje ze juz wracam na Helcie jednakze chyba mialam prawo oepoczac od tego forum. Tak tak siedze tu od ponad roku tak naprawde i mg mam ponad pol roku jednakze nie mam czasu siedziec wszedzie. Rownie dobrze moge teraz sobie zrobic przerwe na forum na ktorym wodnieje jako Bastet. I jestem ciekawa kto doniosl na mnie jednakze znajde ta osobe i stawiam ze to ktos kto jest tu i tu ale mniejsza. Wracam na forum i ze robie tak a nie inaczej to radze poczytac dokladniej wszystko a nie to ze dalam post czy dwa dziennie bo dorwalam sie do telefonu bo mam mamuske z humorkami.
Laureline
Laureline

Female Liczba postów : 1648
Birthday : 07/04/1995
Join date : 22/01/2013
Age : 29
Skąd : Warszawa

Powrót do góry Go down

Rozleniwieni MG Empty Re: Rozleniwieni MG

Pisanie by Koori Sro Kwi 03, 2013 9:46 am

To może teraz ja si wypowiem, bo jestem tu "świeży". Teoria Niko nie trzyma się kupy. Dlaczego? Ano dlatego, iż na przykład: jest sobie Mg, tak? Ma jednego gracza, tak? No i dobra. I z tym graczem wymieniają posty średnio 2 na dzień. Tak? No ok. A jest sobie drugi Mg. Ma on sobie 6 graczy. Każdemu graczowi odpisuje raz na dwa dni. Czyli wychodzi na to, że:
a)Mg z 1 graczem tygodniowo pisze 14 postów
b) Mg z 6 graczami tygodniowo pisze(powiedzmy, że napisał w poniedziałek, środę, piątek i niedzielę) 24 posty. Już nie mówię o tym, że jego gracze są daleko do tyłu, jeśli chodzi o np. jakieś eventy, w których liczy się poziom poka z przygody.

Ale zostawmy już temat postów jako takich. Przejdźmy do treści. Załóżmy, że jest 2 MG z jednym graczem i obaj piszą 1 post dziennie.
Jest sobie Mg, który pisze takiego konkretnego posta, gdzie musi się rozpisać i wszystko ładnie opisał i gracz jest zadowolony, bo wszystko ładnie, pięknie i jasno.
A jest sobie Mg, który pisze posta 4-linijkowego na odwal się. To znaczy z przestrzeganiem regulaminu itd. Ale nic nie jest opisane, gracz nie wie o co kaman. Toteż pisze do Mg "spama" w poście z prośbą o wyjaśnienie. Ale Mg, jako iż jest tylko człowiekiem może nie dostrzec dyskretnego "ps" i pisze dalej mętną historię.

Biorąc pod uwagę te rzeczy uważam, że MG powinni dostawać nie 250$ stałej pensji + aktywnych graczy i nie powinni dostawać pensji zmiennej, zależnej od iloci postów(sytuacja pierwsza). Więc jak, zapytacie? Mogliby dostawać kasę w zależności od ilości linijek w poście? Nie, raczej nie, gdyż iż gdyby się tak stało, Mg robiliby wszystko, by ilość linijek była jak największa i jeszcze bardziej mącili historię, gorzej niż w sytuacji 2.

Co robić, zapytacie. A może by tak założyć u każdego MG osobny temat, by tam gracze wypowiadali się o MG w skali od 1 do 10, jeśli chodzi o prowadzenie ich historii? Zapewne niektórzy z was powiedzą teraz, że to głupota, bo MG będzie mógł to zobaczyć czy przekupić zwykłego usera jakimś super pokiem w przygodzie. Guzik prawda. Po 1 tak złych i pazernych Mg nie mamy( w każdym razie tak zauważyłem). A po drugie takie coś mogłoby zmotywować Mg do pisania lepszych postów. Można by zwiększyć też ilość kasy do 300, coby nie przeliczać na ułamki. I tak np:
a) Mg 1 ma 3 graczy. Gracze zgodnie dali mu ocenę 5. 5 to połowa z 10, więc dostałby 150$ + dodatek za aktywnych graczy, który mógłby zostać.
b) Mg 2 ma 2 graczy. Jeden dał mu 5, a drugi 6. Wychodzi z tego 5,5. Skoro ocena 10 to 300, 5 to 150, to 0.5 równałoby się 15$. Czyli taki Mg dostałby 165$+ dodatek.
c) Mg 3 ma 5 graczy. 2 dało mu 5, dwóch 6, a jeden dał mu 7. Czyli mamy tak: (5*2+6*2+7)/5. Wychodzi 5,8. ponieważ ocena 10 to 300$, 1 to 30$, a więc 0.1 to 3$. Mg dostałby w takim układzie 174$+dodatek.

Wiem, mętne to wyjaśnienie, ale może ktoś się kapnie o co chodzi Very Happy

Koori
Koori

Liczba postów : 1285
Birthday : 17/08/1995
Join date : 22/01/2013
Age : 28
Skąd : Lake of the nightmares...

Powrót do góry Go down

Rozleniwieni MG Empty Re: Rozleniwieni MG

Pisanie by Nikotynka Pią Kwi 05, 2013 12:30 pm

Szczerze mówiąc podoba mi się pomysł Koorina, jeśli chodzi o dawanie 10 da się jakiś wykaz na tą ocenę i tyle.

Dodatkowo nie jest to skomplikowane i nie widziałam tego jeszcze nigdzie, dlatego szczerze gratuluje pomysłowości. Poczekamy jeszcze co powiedzą inni
Nikotynka
Nikotynka
Admin

Female Liczba postów : 4576
Birthday : 31/07/1993
Join date : 16/01/2013
Age : 30

https://pokehelvetti.forumpl.net

Powrót do góry Go down

Rozleniwieni MG Empty Re: Rozleniwieni MG

Pisanie by Aki Pią Kwi 05, 2013 1:18 pm

Ja byłem Mg przez ,krótki czas i jeśli ktoś narzekał na brak postów to tylko Ellen i do tego nie zawsze<z tego co pamiętam?> starałem się odpisać wszędzie ale lubię sobie Hopsnąć na przykład pograć w Lola itd. Osobiście nie zależało mi na kasie bo w sumie nie korzystałem z tego a co do tematu to teraz mógłbym nim rządzić bo nie mam mega zachęty< no dobra pamięci i ochoty> czasem odpisać ale jeśli ktoś chce lub Helcia będzie tego potrzebował to mogę nim zostać ale to będzie miało swoje konsekwencje co do zapisanych do mnie i będą musieli się liczyć z tym ,że puki mi nie przypomną Odpisu możenie być ;/
Aki
Aki

Male Liczba postów : 213
Birthday : 21/08/1999
Join date : 25/01/2013
Age : 24
Skąd : Legnica

Powrót do góry Go down

Rozleniwieni MG Empty Re: Rozleniwieni MG

Pisanie by Koori Pon Kwi 08, 2013 7:49 am

Niko, dzięki. A wgl to można trochę inaczej: dać raz na miesiąc 250*4= 1000 i byłoby dużo łatwiej to liczyć. Ofkoz +dodatki, nie?
Koori
Koori

Liczba postów : 1285
Birthday : 17/08/1995
Join date : 22/01/2013
Age : 28
Skąd : Lake of the nightmares...

Powrót do góry Go down

Rozleniwieni MG Empty Re: Rozleniwieni MG

Pisanie by Sponsored content


Sponsored content


Powrót do góry Go down

Powrót do góry


 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach