#094 - Pewter Gym - Cato

2 posters

PokeHelvetti  ::   :: Offtopic :: Archiwum :: Gymy

Go down

#094 - Pewter Gym - Cato Empty #094 - Pewter Gym - Cato

Pisanie by Saya Sob Mar 15, 2014 1:56 pm

Numer podania: #094
Nazwa gymu: Cerulean Gym Pewter Gym
Pokemony: Turtwig i Tympole.
Prowadzący: Mi to obojętne.

Lider Brock już na ciebie czekał i kiedy tylko wszedłeś do sali, wybrał swojego pierwszego pokemona Geodude. Stworek naprężył kamienne muskuły i poruszał ramionami gotów do walki. Arena była kamienna, nierówna i pełna mniejszych i większych skał. Wyglądała trochę jak gruzowisko, jednak przeciwnikowi to z pewnością pasowało.
- Zaczynaj!
Saya
Saya

Female Liczba postów : 531
Join date : 18/01/2014

Powrót do góry Go down

#094 - Pewter Gym - Cato Empty Re: #094 - Pewter Gym - Cato

Pisanie by Cato123 Sob Mar 15, 2014 4:24 pm

- Ruszamy Turtwig!- Krzyknąłem wypuszczając poke-żółwika na arenę.
- Turtwig na samym początku Seed Bomb! Zaraz po tym stań przed jakimś kamieniem i patrz na Geodude! Kiedy będzie próbował zaatakować ogólnie ciałem podskocz, a wtedy ten uderzy o kamień, a Ty będziesz miał okazję do użycia następnego Seed Bomb! Jeśli będzie atakował innym atakiem to uskakuj przed jego atakami i kontruj Seed Bomb! - powiedziałem do mojego pokemona.
Cato123
Cato123

Male Liczba postów : 239
Join date : 30/01/2014
Skąd : Panem

Powrót do góry Go down

#094 - Pewter Gym - Cato Empty Re: #094 - Pewter Gym - Cato

Pisanie by Saya Sob Mar 15, 2014 5:32 pm

Geodude ruszył na Turtwiga i Seed Bomb zadziałało tylko po części, zadając jednak całkiem spore obrażenia. Nie dał się jednak nabrać na sztuczkę z kamieniem, a Turtwig oberwał rzuconym przez niego głazem. Deszcz skał został efektycznie zatrzymany przez Seed Bomb, jednak oba ataki przedarły się w niewielkim stopniu... rzecz jasna bardziej zaszkodziły one Geodude, który w tym momencie znalazł się przy Turtwigu i zaatakował Tackle. Zderzenie ze skałą nie mogło być przyjemne... pokemony dzieli w tej chwili mniej niż pół metra.

Geodude 70%
Turtwig 82%

Saya
Saya

Female Liczba postów : 531
Join date : 18/01/2014

Powrót do góry Go down

#094 - Pewter Gym - Cato Empty Re: #094 - Pewter Gym - Cato

Pisanie by Cato123 Sob Mar 15, 2014 9:38 pm

- Turtwig teraz szybko masz okazję! Wyceluj w przeciwnika jak najszybciej Seed Bomb! Zaraz po tym seria uników! Szybkich i sprytnych i szybki atak Seed Bomb! Najlepiej celuj w jego oczy! Jeśli to go oślepi atakuj ile wlezie na przemian Seed Bomb i Tackle! Jeśli będzie atakował czymś silnym i będziesz wiedział, że nie dasz rady zrobić uniku użyj Withdraw, a po minięciu jego ataku szybko skontruj Seed Bomb! Staraj się wyrzucać go na koniec areny i z dużej odległości atakować Seed Bomb! - Powiedziałem do mojego pokemona.
Cato123
Cato123

Male Liczba postów : 239
Join date : 30/01/2014
Skąd : Panem

Powrót do góry Go down

#094 - Pewter Gym - Cato Empty Re: #094 - Pewter Gym - Cato

Pisanie by Saya Sob Mar 15, 2014 10:20 pm

Pokemony znajdowały się tak blisko, że oba oberwały od Seed Bomb, jednak dla Geodude było to o wiele bardziej bolesne. Stworek nie wahał się, chciał oddać Tackle jednak Turtwig, który był od niego mniej zdezorientowany zdążył uniknąć... Geodude uciegł i uniknął następnych ataków, w czasie kiedy kolejne Seed Bomb nie dosięgały go, obrzucił Turtwiga kamieniami, z których jeden trafił centralnie. Pokemony znajdują się kilka metrów od siebie, ataki fizyczne nie trafią.

Geodude 40%
Turtwig 65%
Saya
Saya

Female Liczba postów : 531
Join date : 18/01/2014

Powrót do góry Go down

#094 - Pewter Gym - Cato Empty Re: #094 - Pewter Gym - Cato

Pisanie by Cato123 Nie Mar 16, 2014 11:36 am

- Turtwig teraz szybko wyskocz i wyląduj na jakimś kamieniu! Wtedy szybko zaatakuj Geodude Seed Bomb i zeskocz z kamienia po czym następny Seed Bomb! Następnie zakręć się szybko i użyj Withdraw! Zaraz po tym wyjdź ze skorupy, uniknij ataku jeśli takowy będzie i szybki atak Seed Bomb w oczy przeciwnika! Zaraz po tym seria Seed Bomb i jeśli będzie okazja to Tackle! Następnie uniki, skok w górę i Seed Bomb! - Powiedziałem do mojego pokemona
Cato123
Cato123

Male Liczba postów : 239
Join date : 30/01/2014
Skąd : Panem

Powrót do góry Go down

#094 - Pewter Gym - Cato Empty Re: #094 - Pewter Gym - Cato

Pisanie by Saya Nie Mar 16, 2014 12:35 pm

Żółwik wskoczył i zaatakował, jednak jak mówiłam ataki nie sięgały. Udało się za to podwyższyć obronę tuż przed Tackle przeciwnika, na którą Turtwig odpowiedział tym samym choć ze zdecydowanie gorszym skutkiem. Geodude bardziej ucierpiał jednak od Seed Bomb, która ponownie trafiła go centralnie w twarz, pokemon znów uciekł na kilka metrów, tam gdzie kolejna salwa wybuchających nasionek go nie sięgała. Oddał za to kamieniem, który tylko lekko drasnął żółwika. Przeciwnik jest już bardzo zmęczony.

Geodude 9%
Turtwig 52% +2 obrona
Saya
Saya

Female Liczba postów : 531
Join date : 18/01/2014

Powrót do góry Go down

#094 - Pewter Gym - Cato Empty Re: #094 - Pewter Gym - Cato

Pisanie by Cato123 Nie Mar 16, 2014 12:50 pm

- Turtwig nie męcz się tylko podbiegnij szybko do przeciwnika unikając jego ataków i w ogóle. Kiedy podbiegniesz wystarczająco blisko, skocz do góry i uderz przeciwnika ponownie w twarz z Seed Bomb które powinno go wykończyć. Jeśli jednak to nie załatwi sprawy atakuj dalej Seed Bomb! Kiedy tylko pojawi się nowy przeciwnik od razu na wejściu zaatakuj go Seed Bomb i rób liczne uniki! - Powiedziałem do mojego pokemona z nadzieją, że nie pocierpi więcej w tym starciu i utrzyma chociaż tyle sił do walki z wężem - Onixem.
Cato123
Cato123

Male Liczba postów : 239
Join date : 30/01/2014
Skąd : Panem

Powrót do góry Go down

#094 - Pewter Gym - Cato Empty Re: #094 - Pewter Gym - Cato

Pisanie by Saya Nie Mar 16, 2014 12:53 pm

Geodude nie był w stanie nawet zareagować, Turtwig zbliżył się nieco i wykończył go Seed Bomb. Przeciwnik był niezdolny do walki i lider Brock wrócił go do Poke Balla. Na jego miejscu pojawił się za to Onix... większych i zdecydowanie silniejszy od poprzednika. Po Turtwigu widać było, że jest zmęczony walką jednak nadal mógł jeszcze coś pokazać.

Turtwig 50% +0.9 exp +2 pkt frakcji
Saya
Saya

Female Liczba postów : 531
Join date : 18/01/2014

Powrót do góry Go down

#094 - Pewter Gym - Cato Empty Re: #094 - Pewter Gym - Cato

Pisanie by Cato123 Nie Mar 16, 2014 1:42 pm

- Turtwig świetnie się spisałeś, a teraz możesz odpocząć. - Mówię chowając pokemona do balla.
Wypuściłem moje drugiego pokemona Tympole któremu z pewnością trudniej się będzie poruszać. Wypuściłem go tak, żeby był chwilę  w górze, a wtedy będzie mógł zaatakować.
- Tympole póki jesteś w górze zaatakuj szybko Bubble w oczy przeciwnika! Następnie użyj Bubble pod siebie i postaraj się, żebyś miał miękkie lądowanie, a wtedy salwa Bubble na przeciwnika! Po tym postaraj się wybić i wysoko z góry użyj Growl i następnego Bubble! Rób uniki jeśli dasz radę! Nie daj się zaskoczyć, a jak się dasz to atakuj go Bubble! Uważaj na jego ogon i kiedy bijesz Bubble atakuj w jedno miejsce! Najlepiej w twarz, żeby mało widział! - Powiedziałem do mojego pokemona.
Cato123
Cato123

Male Liczba postów : 239
Join date : 30/01/2014
Skąd : Panem

Powrót do góry Go down

#094 - Pewter Gym - Cato Empty Re: #094 - Pewter Gym - Cato

Pisanie by Saya Nie Mar 16, 2014 1:53 pm

Gdybyś chciał wypuścić Tympole na poziomie oczu Onixa, bardzo by na tym ucierpiał... na szczęście jest to praktycznie niemożliwe. Bąbelki trafiły w ciało kamiennego węża, co go bardzo rozzłościło... zamachnął się ogonem i uderzył nim w kijankę, która poleciała aż pod ścianę. Mocno na tym ucierpiała. Błędem Onixa było jednak pozwolenie jej na podniesienie się, co zaowocowało Growl i Bąbelkami, z których tylko kilka trafiło... Tympole była dość poważnie poraniona od ostrych kamieni i jak się spodziewałeś, miała ogromne problemy z poruszaniem. Praktycznie każdy ruch ją ocierał i ranił.

Onix 88% -1 atak
Tympole 66%
Saya
Saya

Female Liczba postów : 531
Join date : 18/01/2014

Powrót do góry Go down

#094 - Pewter Gym - Cato Empty Re: #094 - Pewter Gym - Cato

Pisanie by Cato123 Nie Mar 16, 2014 2:47 pm

- Nie wiedziałem, że będzie tak ciężko. - Mruczę pod nosem. - Tympole spróbuj ułatwić sobie poruszanie bąbelkami! Nie wiem czy skakać na nich, odbijać się czy coś. Po prostu spróbuj! Następnie atakuj przeciwnika ile wlezie salwą bąbelków! Dasz radę! Staraj się robić uniki, ułatwiać sobie poruszanie i kiedy będziesz to możliwe używanie Growl oraz Supersonic! - powiedziałem do mojego pokemona.
Cato123
Cato123

Male Liczba postów : 239
Join date : 30/01/2014
Skąd : Panem

Powrót do góry Go down

#094 - Pewter Gym - Cato Empty Re: #094 - Pewter Gym - Cato

Pisanie by Saya Nie Mar 16, 2014 3:08 pm

Tympole szamotała się i walczyła wypuszczając kolejne to salwy Bąbelków, jednak nic nie pomogło jej to w poruszaniu. Mogła skakać na krótki dystans, jednak raniło ją to i przez to bardzo ograniczało ruch. Mogła w głównej mierze siebieć w miejscu i atakować. Onix ruszył na Tympole obrzucając ją kamieniami, z których większość zwalczyła Bąbelkami... niestety te które trafiły, boleśnie obcierały. Ponownie oberwała ogonem, Onix również został trafiony Bąbelkami.

Onix 79% -1 atak
Tympole 50%
Saya
Saya

Female Liczba postów : 531
Join date : 18/01/2014

Powrót do góry Go down

#094 - Pewter Gym - Cato Empty Re: #094 - Pewter Gym - Cato

Pisanie by Cato123 Sro Mar 19, 2014 4:03 pm

- No dobrze Tympole... - Mówię spokojnym głosem. - Teraz szybko salwa bąbelków(Bubble) w oczy przeciwnika! Kiedy nie dasz rady już nimi atakować użyj szybko warku(Growl) i następna salwa bąbelek(Bubble) Jeśli będzie próbował zaatakować ogonem spróbuj zrobić tak, żeby Ciebie nie dosięgnął! Jesteś mała i powinnaś dać radę! Spróbuj się schylić albo coś! Jeśli będzie walił w ziemię to spróbuj powstrzymać go bąbelkami(Bubble). Jeśli nie dasz rady to przynajmniej spróbuj zaatakować go w jakieś miejsce bąbelkami! Atakuj nimi ile wlezie! - Krzyknąłem do mojego pokemona.
Cato123
Cato123

Male Liczba postów : 239
Join date : 30/01/2014
Skąd : Panem

Powrót do góry Go down

#094 - Pewter Gym - Cato Empty Re: #094 - Pewter Gym - Cato

Pisanie by Saya Sro Mar 19, 2014 7:55 pm

A więc sytuacja wygląda tak... Tympole siedzi w miejscu, bo raczej ruszać jej się trudno i nawala przeciwnika Bąbelkami. Większość oczywiście nie trafia, jednak utrudnia to pokemonowi zbliżenie się. Próbując zaatakować Tackle oberwał dość mocno i jego trener zmienił taktykę. Zaczął rzucać w kijankę kamieniami. Może sam atak nie był specjalnie efektywny na wodnego pokemona, jednak kamienie były nierzadko większe od niego i już po chwili Tympole był w kamiennej klatce, która przygniatała go z kilku stron. Pare razy oberwała też centralnie i powoli robiła się z niej mokra plama.

Onix 68% -2 atak
Tympole 35%

Saya
Saya

Female Liczba postów : 531
Join date : 18/01/2014

Powrót do góry Go down

#094 - Pewter Gym - Cato Empty Re: #094 - Pewter Gym - Cato

Pisanie by Cato123 Sro Mar 19, 2014 9:14 pm

- To już prawie koniec żywota dla Tympole. - Myślę sobie z żalem w oczach. Nie mogę się jednak poddawać i musimy zniżyć Onixa do jak najgorszego stanu, żeby ułatwić Turtwigowi pokonanie przeciwnika, a jak dobrze pójdzie to może nawet Tympole da radę, ale wątpię...
- Tympole teraz spróbuj wydostać się z pułapki! Jeśli Ci się to nie uda to staraj się atakować bąbelkami ile wlezie! Postaraj się, żeby nic Ci się nie stało! Atakuj najlepiej w jego ogon i oczy! Głównie atakuj w jedno miejsce, żeby nie miał szansy na żaden atak! Spróbuj nawet uniknąć jego ataku i starając się nie pokaleczyć! Atakuj go tak mocno bąbelkami jak potrafisz! Atakuj nimi ile wlezie! Celnie i mocno! Postaraj się, żeby wszystkie trafiały! - Wydaję komendy swojemu pokemonowi. Może nie jest to nadzwyczajna taktyka, bo chyba nie można tego nią nazwać, ale Tympole nie może się ruszać i dodatkowo jest w pułapce.
Cato123
Cato123

Male Liczba postów : 239
Join date : 30/01/2014
Skąd : Panem

Powrót do góry Go down

#094 - Pewter Gym - Cato Empty Re: #094 - Pewter Gym - Cato

Pisanie by Saya Czw Mar 20, 2014 11:11 am

Przykro bylo na to patrzec... Tympole atakowala uporczywie, jednak bedac unieruchomiona nie byla w stanie celowac. Trafila moze raz. Kamienny waz podszedl ja od tylu i uwiezil w Sand Tomb, po czym zamachnal ogonem i uderzyl nim w klatke Tympole mocno ja przygniatajac i raniac. Onix znajduje sie za Tympole, która nie moze sie ruszyc przygnieciona kamieniami.

Onix 57% -2 atak
Tympole 8% ledwo dyszy
Saya
Saya

Female Liczba postów : 531
Join date : 18/01/2014

Powrót do góry Go down

#094 - Pewter Gym - Cato Empty Re: #094 - Pewter Gym - Cato

Pisanie by Cato123 Czw Mar 20, 2014 5:14 pm

To już koniec i wolę nie przemęczać mojego pokemona. Chowam Tympole do balla i wypuszczam Turtwiga.
- Turtwig od razu szybki Seed Bomb w Onixa po czym zrób unik jeśli będzie atakował, a jeśli nie to następny szybki Seed Bomb, a zanim drugi! Następnie postaraj się wskoczyć na grzbiet kamiennego węża i bić go w twarz czy co tam możesz, żebyś nie oberwał Seed Bombem! Dasz radę i wierzę w Ciebie Turtwig! Jesteś silny i wiem, że dasz radę go pokonać tym bardziej, że Onix jest trochę bardziej zmęczony dzięki kochanej Tympole! - Mówię do swojego pokemona.
Cato123
Cato123

Male Liczba postów : 239
Join date : 30/01/2014
Skąd : Panem

Powrót do góry Go down

#094 - Pewter Gym - Cato Empty Re: #094 - Pewter Gym - Cato

Pisanie by Saya Sob Mar 22, 2014 3:54 pm

Turtwig wszedł na arenę i natychmiast zaatakował, co zaskoczyło Onixa, który nie miał się gdzie ukryć. Wygląda na to, że tym razem jego wielkość będzie działała na jego niekorzyść. Jednak wymagać od żółwika, by biegał po przeciwniku? Cóż, powiedzmy że Turtwig nie ma wystarczająco rozwiniętych stawów skokowych by skoczyć na pół metra. Onix spróbował uwięzić Turtwiga w piaskowym więzieniu jednak nie udało mu się to... zamiast tego zaatakował więc Rock Throw trafiając, i ruszył na żółwia z Tackle. Turtwig oddał ponownym Seed Bomb, choć nie było tak efektywe jak na początku.

Onix 32% -2 atak
Turtwig - 40%

0.5 exp dla Tympole
Saya
Saya

Female Liczba postów : 531
Join date : 18/01/2014

Powrót do góry Go down

#094 - Pewter Gym - Cato Empty Re: #094 - Pewter Gym - Cato

Pisanie by Cato123 Pon Mar 24, 2014 3:11 pm

-Turtwig teraz szybko następne Seed Bomb i spróbuj niezauważalnie pobiec za przeciwnika uważając na jego ogon i atakując Seed Bomb! Jeśli będzie taka możliwość to wyskocz z Tackle i uderz przeciwnika w wybraną część ciała! Uskakuj przed jego atakami, kontruj Seed Bomb! Atakuj Seed Bobami ile wlezie! Atakuj tak mocno, żeby szybko zakończyć żywot Onixa! Wygramy to Turtwig! Jesteś silny! - Krzyknąłem do mojego pokemona z nadzieją, że wygramy tą walkę.
Cato123
Cato123

Male Liczba postów : 239
Join date : 30/01/2014
Skąd : Panem

Powrót do góry Go down

#094 - Pewter Gym - Cato Empty Re: #094 - Pewter Gym - Cato

Pisanie by Saya Pon Mar 24, 2014 3:46 pm

Onix zawyl kiedy kolejne wybuchajace nasionka w niego trafily, a efekcie czego zaczal sie mocno szamotac i uderzyl zólwika ogonem, nawet tego nie planujac. Turtwig odlecial na kilka metrów i spróbowal oddac kolejnym trawiastym atakiem... nie trafil i oberwal Tackle. Byl lekko zamroczony, jednak pomimo tego, tura dla niego. Centralny atak byl bardzo efektywny. Zrobil w arenie kilka wiekszych dziur.

Onix 25% -2 atak
Turtwig - 31%
Saya
Saya

Female Liczba postów : 531
Join date : 18/01/2014

Powrót do góry Go down

#094 - Pewter Gym - Cato Empty Re: #094 - Pewter Gym - Cato

Pisanie by Cato123 Pon Mar 24, 2014 3:51 pm

- Turtwig to już końcówka więc zaatakuj przeciwnika mocno Seed Bomb i skocz wysoko jeśli będzie się szamotał i turbował ogonem! Uskakuj przed kamieniami! Następnie spróbuj zrzucić Onixa do jednej z dziur uważając byś sam do nich nie wpadł! Zaatakuj go tak mocno jak potrafisz! Tak, żeby wpadł do dziury! Kiedy to zrobisz atakuj ile wlezie Seed Bomb! Jeśli Ci się nie uda to unikaj jego ataków, staraj się nie wpaść do dziury i kiedy będzie to możliwe atakuj Seed Bomb! - Krzyknąłem do mojego pokemona z nadzieją na wygraną.
Cato123
Cato123

Male Liczba postów : 239
Join date : 30/01/2014
Skąd : Panem

Powrót do góry Go down

#094 - Pewter Gym - Cato Empty Re: #094 - Pewter Gym - Cato

Pisanie by Saya Pon Mar 24, 2014 3:58 pm

Kamienny waz nie poddawal sie, kiedy Turtwig atakowal Seed Bomb, ten oddawal Rock Throw. Wiadomo, trawiasty atak sie przedarl, ale i zólwik zostal uderzony kamieniem kiedy skoczyl. Onix byl od niego o wiele szybszy i zdolal zamachnac sie ogonem i uderzyc Turtwiga, który wlecial w jego pulapke... do Sand Tomb. Nie jest w stanie uwolnic sie z piasku. Onix uderza Tackle.

Onix 12% -2 atak
Turtwig - 15%
Saya
Saya

Female Liczba postów : 531
Join date : 18/01/2014

Powrót do góry Go down

#094 - Pewter Gym - Cato Empty Re: #094 - Pewter Gym - Cato

Pisanie by Cato123 Pon Mar 24, 2014 7:01 pm

- Turtwig spróbuj wydostać się z ataku Onixa rozwalając to od środka! Spróbuj różnymi atakami! Jeśli Ci się uda to szybko uciekaj uważając, żeby nie dostać żadnym atakiem! Kiedy uznasz, że jest bezpiecznie zaatakuj szybko Seed Bomb i następny unik! Wiem, że jesteś już zmęczony, ale utrzymaj się tak długo jak potrafisz i atakuj Seed Bomb kiedy nadarzy się okazja! Rób uniki, uskakuj przed atakami przeciwnika! Szkoda będzie jeśli nie dasz rady pokonać Onixa, bo tak daleko zaszliśmy. Odznaka jest praktycznie nasza! Jesteś silnym żółwiem Turtwig! Powinnaś dać radę! Wiesz, że jesteś silna! Nie raz to pokazałaś! To już końcówka! Postaraj się go pokonać! - Krzyknąłem do mojego pokemona z nadzieją, że wygramy tą walkę. Nic nie jest pewne. Chciałbym, że Turtwig to wygrała. Chciałbym zdobyć odznakę. Wierzę w swojego pokemona i w wygraną.
Cato123
Cato123

Male Liczba postów : 239
Join date : 30/01/2014
Skąd : Panem

Powrót do góry Go down

#094 - Pewter Gym - Cato Empty Re: #094 - Pewter Gym - Cato

Pisanie by Saya Wto Mar 25, 2014 7:42 pm

Zamiast atakować kiedy miałeś okazję, kazałeś Turtwigowi się uwolnić... nie było to w takim wypadku potrzebne i niestety dało Onixowi okazję do ostatecznego ataku. Chyba nie sądziłeś, że on będzie stał i czekał na ciebie? Uderzył ogonem w unieruchomionego żółwia kończąc walkę.

Przegrana.
+ 1 walka, 1 pkt frakcji, 0.5 exp dla Turtwiga
Saya
Saya

Female Liczba postów : 531
Join date : 18/01/2014

Powrót do góry Go down

#094 - Pewter Gym - Cato Empty Re: #094 - Pewter Gym - Cato

Pisanie by Sponsored content


Sponsored content


Powrót do góry Go down

Powrót do góry

- Similar topics

PokeHelvetti  ::   :: Offtopic :: Archiwum :: Gymy

 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach